Dejte pozor na dálnici, nebo budete okradeni

Na dálnici D1 řádí gang zlodějů, který vykrádá automobily při výměně propíchnutých pneumatik. Za měsíc mezi 24. lednem a 27. únorem bylo vykradeno celkem devět vozidel, škoda přesáhla 400 tisíc korun. Stačí, když na chvíli zastavíte na odpočívadle a už odjíždíte s poloprázdnou pneumatikou. Když se ji za pár kilometrů pokusíte vyměnit, můžete odjet bez notebooku, peněženky či mobilu. Gang se pohybuje mezi 140. a 165. kilometrem; jde o parkoviště u Devíti křížů, měřína, Svařenova a Velkého Meziříčí. Většina případů se stala večer, jen jednou bylo auto vykradeno dopoledne. (Zdroj: Novinky.cz)

Pokud budete na tomto úseku zastavovat, nenechávejte věci na viditelném místě v autě, aby váš vůz zloděje nezaujal. Před odjezdem pak zkontrolujte pneumatiky a pokud budete muset kolo vyměnit, čiňte tak vždy se zamknutým autem.

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků