Decentně sportovnější. Bentley uvádí pro Flying Spur balíček karbonových dílů

Pro každého něco. Vždyť i karbon by někdo mohl na luxusní limuzíně postrádat.

Chromové doplňky na karoserii vám přijdou kýčovité a požadujete pro svou britskou limuzínu trochu ostřejší výraz? Netřeba smutnit, Bentley nyní předvádí nový balíček Styling Specification pro nejnovější Flying Spur, který vozu dodává především punc lehké sportovnosti s řadou honosně působících karbonových dílů. Eleganci si nicméně model stále udržuje.

Rolls-Royce Dawn Silver Bullet: Dvě místa, 50 kusů a inspirace u roadsterů z 20. let

Rolls-Royce Dawn Silver Bullet: Dvě místa, 50 kusů a inspirace u roadsterů z 20. let

Vlastně tedy mluvíme o decentním továrním bodykitu, jenž Flying Spuru zajistí „lízátko“ na předním nárazníku, nástavce bočních prahů a záď doplňuje malý difuzor i nenápadný spoiler na kufru. Ve společnosti s černě lakovanými prvky karoserie včetně masky nebo rámů oken doplňky z karbonu limuzíně sluší.

Když jde o Bentley, samozřejmě jde také o vrcholně zpracované díly z uhlíkových vláken s obdélníkovou strukturou tkaní 2x2, přičemž na prazích najdete dodatečně i loga automobilky. Všechny díly podstoupily testování a mají tedy doplňovat skvělé aerodynamické schopnosti vozu, zatímco nenarušují moderní funkce (například parkovacího asistenta).  

Chcete Continental GT za 200 tisíc Kč? Bentley uvádí detailní model v měřítku 1:8

Chcete Continental GT za 200 tisíc Kč? Bentley uvádí detailní model v měřítku 1:8

O žádný „aftermarket“ prostě nejde a Bentley dodává, že i tyto napohled minimální změny podstoupily testovací program, ve kterém prototypy vybavené karbonovými doplňky najezdily celkem přes 100.000 km. Výdrž a odolnost vnějším vlivům se jednoduše musela prokázat.

Styling Specification půjde objednat klasicky při konfiguraci nového vozu. Možnost pozdějšího vybavení již existujících vozů ale značka nabídne také. Cenovku karbonového paketu zatím Bentley nezveřejnilo.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků