Dealeři Nissanu nechtějí prodávat Infiniti v Evropě

Asi jen fanoušci značky Infiniti mají radost z plánovaného příchodu této luxusní odnože Nissanu na evropské trhy. Prodejci ovšem z tohoto plánu nadšeni nejsou.

Nissan totiž chce tyto vozy prodávat v samostatných autosalonech, tedy mimo současné showroomy Nissanu a to by stálo prodejce nemalé peníze. Luxusní prodejny by totiž museli platit ze svého.

Původně se plánovalo, že Infiniti minimálně v počátku bude součástí nynějších showroomů a až získají jméno a určitou tradici, budou vybudovány samostatné prodejny.

Nissan chce tímto krokem mírně předběhnout obdobnou situaci u Toyoty, která přišla do Evropy také se zcela neznámou značkou Lexus. Té trvalo poměrně dlouho, než si získala přízeň zákazníků a to přesto, že za oceánem má tato značka dobrý zvuk.

Kde a zda vůbec se bude Infiniti v Evropě prodávat uvidíme v příštím roce. Dá se ovšem očekávat, že v počátku půjde jen o kusové prodeje, neznámé vozy to mají v konzervativní Evropě těžké...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků