Dealeři Nissanu nechtějí prodávat Infiniti v Evropě

Asi jen fanoušci značky Infiniti mají radost z plánovaného příchodu této luxusní odnože Nissanu na evropské trhy. Prodejci ovšem z tohoto plánu nadšeni nejsou.

Nissan totiž chce tyto vozy prodávat v samostatných autosalonech, tedy mimo současné showroomy Nissanu a to by stálo prodejce nemalé peníze. Luxusní prodejny by totiž museli platit ze svého.

Původně se plánovalo, že Infiniti minimálně v počátku bude součástí nynějších showroomů a až získají jméno a určitou tradici, budou vybudovány samostatné prodejny.

Nissan chce tímto krokem mírně předběhnout obdobnou situaci u Toyoty, která přišla do Evropy také se zcela neznámou značkou Lexus. Té trvalo poměrně dlouho, než si získala přízeň zákazníků a to přesto, že za oceánem má tato značka dobrý zvuk.

Kde a zda vůbec se bude Infiniti v Evropě prodávat uvidíme v příštím roce. Dá se ovšem očekávat, že v počátku půjde jen o kusové prodeje, neznámé vozy to mají v konzervativní Evropě těžké...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků