Dealeři Nissanu nechtějí prodávat Infiniti v Evropě

Asi jen fanoušci značky Infiniti mají radost z plánovaného příchodu této luxusní odnože Nissanu na evropské trhy. Prodejci ovšem z tohoto plánu nadšeni nejsou.

Nissan totiž chce tyto vozy prodávat v samostatných autosalonech, tedy mimo současné showroomy Nissanu a to by stálo prodejce nemalé peníze. Luxusní prodejny by totiž museli platit ze svého.

Původně se plánovalo, že Infiniti minimálně v počátku bude součástí nynějších showroomů a až získají jméno a určitou tradici, budou vybudovány samostatné prodejny.

Nissan chce tímto krokem mírně předběhnout obdobnou situaci u Toyoty, která přišla do Evropy také se zcela neznámou značkou Lexus. Té trvalo poměrně dlouho, než si získala přízeň zákazníků a to přesto, že za oceánem má tato značka dobrý zvuk.

Kde a zda vůbec se bude Infiniti v Evropě prodávat uvidíme v příštím roce. Dá se ovšem očekávat, že v počátku půjde jen o kusové prodeje, neznámé vozy to mají v konzervativní Evropě těžké...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků