De Tomaso se vrací k životu s novým P72. Tato nádhera vznikne v limitované edici

Vypadá jako italský speciál pro okruhové závody z šedesátých let. Ve skutečnosti je to ale pár dnů staré auto, které míří do výroby.

Jedna z automobilek, která dokázala v minulosti skloubit americkou sílu s italskou krásou, se opět hlásí ke slovu. Nový model P72 navazuje na jednu z prvních kreací značky, model P70, který pomáhal konstruovat i Carroll Shelby, a který bohužel nikdy nebyl dokončen.

Velký návrat značky De Tomaso? Nová Pantera je jen předražené Lamborghini

Velký návrat značky De Tomaso? Nová Pantera je jen předražené Lamborghini

Vůz na fotografiích ale skutečně vznikne. Znovuzrozená automobilka vyrobí přesně 72 kusů. K představení došlo na právě probíhajícím Festivalu rychlosti v Goodwoodu a o technických detailech se toho zatím moc neví. S výjimkou toho, že šasi P72 pochází od Apollo Intensa Emozione.

Apollo, tedy automobilka, která vznikla ze zbytků jiné automobilky Gumpert, má obecně na vzkříšení značky De Tomaso lví podíl. I když se zatím neví, co bude pod kapotou, lehkou nápovědou by nám mohla být zpráva od samotné značky.

De Tomaso v ruinách. Takto smutně skončila kdysi slavná italská značka

De Tomaso v ruinách. Takto smutně skončila kdysi slavná italská značka

Ta totiž tvrdí, že v zájmu zachování tradice a uctění původního P70 bude novinka osazena pouze manuální převodovkou. To znamená, že elektřinu, a to nejspíš ani v podobě hybridu, pod kapotou nenajdete. Cena je stanovena na 750.000 eur, tedy v přepočtu přes 19 milionů korun.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků