De Tomaso se vrací k životu s novým P72. Tato nádhera vznikne v limitované edici

Vypadá jako italský speciál pro okruhové závody z šedesátých let. Ve skutečnosti je to ale pár dnů staré auto, které míří do výroby.

Jedna z automobilek, která dokázala v minulosti skloubit americkou sílu s italskou krásou, se opět hlásí ke slovu. Nový model P72 navazuje na jednu z prvních kreací značky, model P70, který pomáhal konstruovat i Carroll Shelby, a který bohužel nikdy nebyl dokončen.

Velký návrat značky De Tomaso? Nová Pantera je jen předražené Lamborghini

Velký návrat značky De Tomaso? Nová Pantera je jen předražené Lamborghini

Vůz na fotografiích ale skutečně vznikne. Znovuzrozená automobilka vyrobí přesně 72 kusů. K představení došlo na právě probíhajícím Festivalu rychlosti v Goodwoodu a o technických detailech se toho zatím moc neví. S výjimkou toho, že šasi P72 pochází od Apollo Intensa Emozione.

Apollo, tedy automobilka, která vznikla ze zbytků jiné automobilky Gumpert, má obecně na vzkříšení značky De Tomaso lví podíl. I když se zatím neví, co bude pod kapotou, lehkou nápovědou by nám mohla být zpráva od samotné značky.

De Tomaso v ruinách. Takto smutně skončila kdysi slavná italská značka

De Tomaso v ruinách. Takto smutně skončila kdysi slavná italská značka

Ta totiž tvrdí, že v zájmu zachování tradice a uctění původního P70 bude novinka osazena pouze manuální převodovkou. To znamená, že elektřinu, a to nejspíš ani v podobě hybridu, pod kapotou nenajdete. Cena je stanovena na 750.000 eur, tedy v přepočtu přes 19 milionů korun.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků