David Hasselhoff prodává sbírku: Pouští KITTa, Mercedes SL i bizarní suvenýry

David Hasselhoff prošel skříně a prodává vše, co našel. V aukci jeho osobních věcí najdete i plavky z Pobřežní hlídky, podepsané sexy fotografie z mládí a staré bundy. A pak také pár aut.

Zpozornět by teď měli nejen fanoušci seriálu Knight Rider, ale i příznivci Davida Hasselhoffa a kultury 80. let obecně. Slavný americký herec, televizní ikona a zpěvák totiž chystá aukci svých osobních věcí. Nechybí podepsané fotografie z mládí, župany, předměty ze seriálu Pobřežní hlídka či kožené bundy.

Především se pak ale David vzdává svého osobního KITTa, filmového auta ze seriálu Knight Rider, díky kterému tohoto herce většina z nás zná. Plně funkční seriálové vozidlo herec prý osobně doručí, pokud finální cena překročí odhad o minimálně 25 %. No, David už by se měl obouvat, protože z očekávaných 300.000 dolarů je již 975.000.

Zřejmě nejslavnější dodávka na světě bude na prodej. Fanoušci vyhlíží konec ledna

Zřejmě nejslavnější dodávka na světě bude na prodej. Fanoušci vyhlíží konec ledna

V přepočtu tedy 20.806.500 Kč stojí aktuálně osobní Davidův KITT. Cena však ještě není konečná, přihazovat může každý a aukce končí až za 18 dní. Pak teprve odklepne kladivo a je konec. Aukce zvaná The Hoff Auction má celkem 146 položek a na své si přijde opravdu každý milovník osmdesátek.

Dokonce v seznamu najdete i šlapací autíčko ve tvaru Kitta, které aktuálně vychází na 1200 dolarů. Příznivci automobilů si pak mohou přihodit na Davidův červený Mercedes SL z roku 1961. Aktuálně vychází na 25.000 dolarů. Nízká cena odpovídá předrenovačnímu stavu. Spíše to takto vypadá, že si David potřeboval uklidit v garáži.

Bullittův originální Ford Mustang se nedočká renovace. Nový majitel si patinu cení

Bullittův originální Ford Mustang se nedočká renovace. Nový majitel si patinu cení

Při pohledu na kožené bundy, džísky, staré desky a všeobecně všechny úžasné artikly z 80. let, bychom mu od toho také klidně pomohly. Velká kulisa z filmu Spongebob za 975.000 je už třeba ale velký bizár.

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků