Dati a Jolly Club jsou na Rallye Příbram připraveni

Italský mladík přijel do Čech sbírat zkušenosti.
Dati a Jolly Club jsou na Rallye Příbram připraveni

Již za necelé dva dny se na startu předposledního podniku národního šampionátu v automobilových soutěžích v kokpitu vozu Ford Focus WRC zlínského Jolly Clubu objeví talentovaný Ital Emanuele Dati společně se svým spolujezdcem, krajanem Maxem Chiapponim. S kvalitně připraveným Focusem WRC zlínského Jolly Club WRC Teamu bude Dati startovat podruhé, když v druhé polovině srpna získal překvapivě čtvrté místo v celkové klasifikaci na skvěle obsazené Barum rallye. Tam s vozem specifikace World Rally Car startoval na asfaltu poprvé v životě.

Pro účast na druhé asfaltové soutěži s vozem Ford Focus WRC se Dati a jeho manažer rozhodli na základě úspěšné spolupráce a výsledku na srpnové Barum rallye. „Hned od začátku spolupráce s Jolly Clubem vše fungovalo hladce. V týmu jsem se rychle adaptoval, auto bylo také skvěle připraveno. Bylo jen na mě, abych se během dvoudenní soutěže co nejvíce naučil. Žádný začátek není jednoduchý. Vím, že nyní potřebuji každou zkušenost s wéercéčkem jak na asfaltu, tak i na šotolině. Můj start na příbramské soutěži považuji za další krůček dopředu.“

Předseda Jolly Clubu a manažer týmu Roman Vaškůj je s profesionálním přístupem Datiho maximálně spokojen, avšak i těsně před soutěží je realistou: „Emanuele se přijel dále zdokonalovat. Nerad bych spekuloval o jeho možnostech či šancích na umístění v konečném pořadí. To je zcela předčasné. Pro nás i pro posádku je důležitý fakt, že bude mít k dispozici pečlivě připravený vůz a kvalitní zázemí celého týmu, ve kterém se cítí v dobré pohodě. Naším cílem je, aby se Emanuele opět jezdecky zlepšil, a to jak v ovládání vozu, tak i na asfaltových erzetách.“

Datiho spolujezdec Max Chiapponi bude svého pilota navigovat potřetí ve své kariéře. „Spolu pojedeme teprve potřetí, a to opět na asfaltu. Naše komunikace a celková spolupráce funguje skvěle, i když stále je na čem pracovat. Vím, že nás čeká náročná soutěž, ale Emanuele vnímá a chápe velmi rychle. Na startu by se měla sejít tvrdá konkurence z České republiky i ze zahraničí, což je jedině dobře. My nyní potřebujeme dobře odtrénovat a připravit si kvalitní rozpis, protože Emanuele zde nikdy předtím nestartoval.“

Dvoudenní Rallye Příbram (15. – 16. září) odstartuje v sobotu v 9:00 na příbramském náměstí. Pro posádky je připraveno 16 rychlostních zkoušek o celkové délce 186.60km. Podobně jako v případě předchozích soutěží MČR, více než polovinu měřených úseků, 106.05km rozdělených do 10 vložek, jezdci absolvují během první etapy v sobotu. Šest testů o celkové délce 80.55km čeká na zbývající posádky v neděli. První posádka projede cílem soutěže opět na příbramském náměstí v neděli již ve 13:03.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků