Dara Rolins platí často pokuty (hvězdy za volantem)

Zpěvačka Dara Rolins se nám v rozhovoru svěřila, že najezdí přibližně 70 000 km ročně a ve svém voze skoro „bydlí. Platí často pokuty a má strach z motorkářů. Další odpovědi na naše tradiční otázky naleznete v tomto rozhovoru.
Dara Rolins platí často pokuty (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Audi A4 kombík diesel.

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější?

Měla jsem v ruce snad všechny značky. Ne všechny mi říkaly pane, ale dovolím si tvrdit, že se umím zorientovat v tom, co auto může a taky někdy neumí nabídnout. V současné době jsem s vozítkem spokojená, „audinka“ u mě zdomácněla a obě spolu dobře vycházíme.

Klepněte pro větší obrázek

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Zřejmě nestojíte o výmysly typu „Ano dodržuji a neznám nic lepšího než českou silnici“. To víte, že mi to občas ujede, a když je před vámi dlouhá dálnice a vy sedíte v dobrém autě, je dosti problematické udržet ho v chodu ve 130kilometrové rychlosti. A co se českých komunikací týče, jsou stejně kvalitní jako ty slovenské…

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Něco kolem 70 000 km. V autě opravdu bydlím. Je to také první místo, kde si pustím každé nové CD. Jízda v něm je pro mě relax, způsob jak se odreagovat. Protože mám k řízení pozitivní vztah, neprožívám za volantem žádné výrazné hysterie, tudíž si myslím, že jakoukoli situaci dokážu s přehledem a chladnou hlavou vyřešit, zbytečně nezdržuji, nikoho nebrzdím a taky nemám ráda, když brzdí někdo mě.

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Proboha, vy už jste jak ti novináři z bulváru, co chtějí veselou historku z natáčení! Předevčírem jsem mému štěňátku Samovi vysvětlovala, jak nebezpečné je, když se snaží ke mě proniknout co nejblíže. Zrovna jsem sjížděla Chotkovy sady a najednou bum, zabrzdilo mě auto přede mnou. Z něho vystoupil udivený Jan Kavan. Jelikož se po chvilce usmál a s pochopením zase nasednul a odjel, považuji tak tuto nestandartní historku za veselou. Stačí?

Berete stopaře, popř. stopovala jste někdy?

Stopaře jsem vzala jednou. Vlastně vzaly – jela jsem se sestrou, bylo to na pumpě, a on se nám zdál tak osamocen a tak okouzlující. Opak byl pravdou, pusa se mu nezastavila až do Prahy a to jeho kouzlo zřejmě z auta během jízdy vystoupilo. Já osobně se stopováním nemám žádné zkušenosti.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Dovedla bych zmobilizovat všechny síly a snažila se všemožně věci vyřešit co nejdřív. Do podobné situace jsem se nikdy nedostala. První pomoc - třeba dýchání z úst do úst, jsem nikdy nedávala, ale můj přítel je přesvědčen o tom, že bych s tím rozhodně žádné větší problémy mít neměla.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Ty platím často. I když myslím, že zase „takovej“ pirát nejsem. Za chyby se prostě platí, zvlášť za ty, které jsou vědomé. A akce Kryštof? Asi tomu úplně nerozumím, ale já osobně tomu žádný větší význam nepřisuzuji. Chápu, že pro samu policii můžou být rozšířené kontroly přínosem, ovšem pro nás, kteří většinou nestíháme a jedeme pozdě na schůzku, je to spíš důvod ke vzteku…

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Byla jsem účastníkem, sama dokonce i viníkem jedné nehody. Na dálnici z Bratislavy do Prahy jsem v dešti v levém pruhu neubrzdila svůj vůz před autem, které se rozhodlo asi ve 100 km rychlosti předjet kamion.

Jak se díváte na motorkáře?

Nevěřím jim, mám z nich strach. A taky bych měla velký problém, kdyby někdo z mých blízkých jezdil na motorce. Přijdou mi nebezpečné.

Co by jste poradil, popř. doporučil či popřál čtenářům AutoRevue.cz?

Šťastnou cestu, žádné nehody, dobrou náladu a klid za volantem.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků