Dara Rolins platí často pokuty (hvězdy za volantem)

Zpěvačka Dara Rolins se nám v rozhovoru svěřila, že najezdí přibližně 70 000 km ročně a ve svém voze skoro „bydlí. Platí často pokuty a má strach z motorkářů. Další odpovědi na naše tradiční otázky naleznete v tomto rozhovoru.
Dara Rolins platí často pokuty (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Audi A4 kombík diesel.

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější?

Měla jsem v ruce snad všechny značky. Ne všechny mi říkaly pane, ale dovolím si tvrdit, že se umím zorientovat v tom, co auto může a taky někdy neumí nabídnout. V současné době jsem s vozítkem spokojená, „audinka“ u mě zdomácněla a obě spolu dobře vycházíme.

Klepněte pro větší obrázek

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Zřejmě nestojíte o výmysly typu „Ano dodržuji a neznám nic lepšího než českou silnici“. To víte, že mi to občas ujede, a když je před vámi dlouhá dálnice a vy sedíte v dobrém autě, je dosti problematické udržet ho v chodu ve 130kilometrové rychlosti. A co se českých komunikací týče, jsou stejně kvalitní jako ty slovenské…

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Něco kolem 70 000 km. V autě opravdu bydlím. Je to také první místo, kde si pustím každé nové CD. Jízda v něm je pro mě relax, způsob jak se odreagovat. Protože mám k řízení pozitivní vztah, neprožívám za volantem žádné výrazné hysterie, tudíž si myslím, že jakoukoli situaci dokážu s přehledem a chladnou hlavou vyřešit, zbytečně nezdržuji, nikoho nebrzdím a taky nemám ráda, když brzdí někdo mě.

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Proboha, vy už jste jak ti novináři z bulváru, co chtějí veselou historku z natáčení! Předevčírem jsem mému štěňátku Samovi vysvětlovala, jak nebezpečné je, když se snaží ke mě proniknout co nejblíže. Zrovna jsem sjížděla Chotkovy sady a najednou bum, zabrzdilo mě auto přede mnou. Z něho vystoupil udivený Jan Kavan. Jelikož se po chvilce usmál a s pochopením zase nasednul a odjel, považuji tak tuto nestandartní historku za veselou. Stačí?

Berete stopaře, popř. stopovala jste někdy?

Stopaře jsem vzala jednou. Vlastně vzaly – jela jsem se sestrou, bylo to na pumpě, a on se nám zdál tak osamocen a tak okouzlující. Opak byl pravdou, pusa se mu nezastavila až do Prahy a to jeho kouzlo zřejmě z auta během jízdy vystoupilo. Já osobně se stopováním nemám žádné zkušenosti.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Dovedla bych zmobilizovat všechny síly a snažila se všemožně věci vyřešit co nejdřív. Do podobné situace jsem se nikdy nedostala. První pomoc - třeba dýchání z úst do úst, jsem nikdy nedávala, ale můj přítel je přesvědčen o tom, že bych s tím rozhodně žádné větší problémy mít neměla.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Ty platím často. I když myslím, že zase „takovej“ pirát nejsem. Za chyby se prostě platí, zvlášť za ty, které jsou vědomé. A akce Kryštof? Asi tomu úplně nerozumím, ale já osobně tomu žádný větší význam nepřisuzuji. Chápu, že pro samu policii můžou být rozšířené kontroly přínosem, ovšem pro nás, kteří většinou nestíháme a jedeme pozdě na schůzku, je to spíš důvod ke vzteku…

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Byla jsem účastníkem, sama dokonce i viníkem jedné nehody. Na dálnici z Bratislavy do Prahy jsem v dešti v levém pruhu neubrzdila svůj vůz před autem, které se rozhodlo asi ve 100 km rychlosti předjet kamion.

Jak se díváte na motorkáře?

Nevěřím jim, mám z nich strach. A taky bych měla velký problém, kdyby někdo z mých blízkých jezdil na motorce. Přijdou mi nebezpečné.

Co by jste poradil, popř. doporučil či popřál čtenářům AutoRevue.cz?

Šťastnou cestu, žádné nehody, dobrou náladu a klid za volantem.

bazar

Audi TT 2
Rok výroby: 2009
Stav: 44 816 km
Cena: 350 000 Kč
Audi S4 3
Rok výroby: 2011
Stav: 42 108 km
Cena: 680 000 Kč
Audi A5 3
Rok výroby: 2007
Stav: 167 158 km
Cena: 300 000 Kč
Audi A3 1,6
Rok výroby: 2006
Stav: 130 774 km
Cena: 134 000 Kč
Audi Q7 3
Rok výroby: 2011
Stav: 128 661 km
Cena: 660 000 Kč
Audi A6 3
Rok výroby: 2012
Stav: 99 405 km
Cena: 630 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků
Test Alfy Romeo Stelvio: Italové naučili SUV jezdit! A kde je problém?

Alfa Romeo Stelvio

První sportovně-užitkový vůz od Alfy Romeo má poctivý základ, díky kterému nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Jak si ale stojí v dalších disciplínách?

8.  8.  2017 | Milan Lažanský | 13 příspěvků