Dara Rolins platí často pokuty (hvězdy za volantem)

Zpěvačka Dara Rolins se nám v rozhovoru svěřila, že najezdí přibližně 70 000 km ročně a ve svém voze skoro „bydlí. Platí často pokuty a má strach z motorkářů. Další odpovědi na naše tradiční otázky naleznete v tomto rozhovoru.
Dara Rolins platí často pokuty (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Audi A4 kombík diesel.

Jaké vozy jste vystřídala, popř. jaký byl váš nejoblíbenější?

Měla jsem v ruce snad všechny značky. Ne všechny mi říkaly pane, ale dovolím si tvrdit, že se umím zorientovat v tom, co auto může a taky někdy neumí nabídnout. V současné době jsem s vozítkem spokojená, „audinka“ u mě zdomácněla a obě spolu dobře vycházíme.

Klepněte pro větší obrázek

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Zřejmě nestojíte o výmysly typu „Ano dodržuji a neznám nic lepšího než českou silnici“. To víte, že mi to občas ujede, a když je před vámi dlouhá dálnice a vy sedíte v dobrém autě, je dosti problematické udržet ho v chodu ve 130kilometrové rychlosti. A co se českých komunikací týče, jsou stejně kvalitní jako ty slovenské…

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Něco kolem 70 000 km. V autě opravdu bydlím. Je to také první místo, kde si pustím každé nové CD. Jízda v něm je pro mě relax, způsob jak se odreagovat. Protože mám k řízení pozitivní vztah, neprožívám za volantem žádné výrazné hysterie, tudíž si myslím, že jakoukoli situaci dokážu s přehledem a chladnou hlavou vyřešit, zbytečně nezdržuji, nikoho nebrzdím a taky nemám ráda, když brzdí někdo mě.

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Proboha, vy už jste jak ti novináři z bulváru, co chtějí veselou historku z natáčení! Předevčírem jsem mému štěňátku Samovi vysvětlovala, jak nebezpečné je, když se snaží ke mě proniknout co nejblíže. Zrovna jsem sjížděla Chotkovy sady a najednou bum, zabrzdilo mě auto přede mnou. Z něho vystoupil udivený Jan Kavan. Jelikož se po chvilce usmál a s pochopením zase nasednul a odjel, považuji tak tuto nestandartní historku za veselou. Stačí?

Berete stopaře, popř. stopovala jste někdy?

Stopaře jsem vzala jednou. Vlastně vzaly – jela jsem se sestrou, bylo to na pumpě, a on se nám zdál tak osamocen a tak okouzlující. Opak byl pravdou, pusa se mu nezastavila až do Prahy a to jeho kouzlo zřejmě z auta během jízdy vystoupilo. Já osobně se stopováním nemám žádné zkušenosti.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Dovedla bych zmobilizovat všechny síly a snažila se všemožně věci vyřešit co nejdřív. Do podobné situace jsem se nikdy nedostala. První pomoc - třeba dýchání z úst do úst, jsem nikdy nedávala, ale můj přítel je přesvědčen o tom, že bych s tím rozhodně žádné větší problémy mít neměla.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Ty platím často. I když myslím, že zase „takovej“ pirát nejsem. Za chyby se prostě platí, zvlášť za ty, které jsou vědomé. A akce Kryštof? Asi tomu úplně nerozumím, ale já osobně tomu žádný větší význam nepřisuzuji. Chápu, že pro samu policii můžou být rozšířené kontroly přínosem, ovšem pro nás, kteří většinou nestíháme a jedeme pozdě na schůzku, je to spíš důvod ke vzteku…

Byla jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

Byla jsem účastníkem, sama dokonce i viníkem jedné nehody. Na dálnici z Bratislavy do Prahy jsem v dešti v levém pruhu neubrzdila svůj vůz před autem, které se rozhodlo asi ve 100 km rychlosti předjet kamion.

Jak se díváte na motorkáře?

Nevěřím jim, mám z nich strach. A taky bych měla velký problém, kdyby někdo z mých blízkých jezdil na motorce. Přijdou mi nebezpečné.

Co by jste poradil, popř. doporučil či popřál čtenářům AutoRevue.cz?

Šťastnou cestu, žádné nehody, dobrou náladu a klid za volantem.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků