Daniel Ricciardo prohnal monopost F1 Austrálií. Ve vtipném videu musel čelit několika nečekaným výzvám

Tým Oracle Red Bull Racing připravil pro diváky před velkou cenou Austrálie úchvatné video z extrémního testování. Daniel Ricciardo zdolává ve formuli řadu nevšedních výzev.

Vedení týmu Formule 1 Oracle Red Bull Racing má originální zálibu ve stavění svých monopostů před náročné výzvy mimo i závodní okruhy. O tom jsme se mohli přesvědčit loni na jaře v souvislosti s velkou cenou v Miami.

Nyní se dějiště videa s dlouhým názvem "F1 Car vs. Outback, Daniel Ricciardo's Great Aussie Road Trip." přesouvá do Austrálie, kde se pojede letošní třetí závod v melbournském Albert Parku. Shodou okolností tam byl i Daniel Ricciardo, který aktuálně působí u týmu jako záložní a testovací jezdec. Vedení jej zastihlo zrovna při práci na farmě, ale auto měl stále schované v garáži. Tentokrát bylo cílem vyzkoušet odolnost vozu během několika náročných výzev v nejdrsnějších australských podmínkách. Během výletu se navíc setká s mnoha slavnými závodníky.

Cesta začíná přejezdem na dobytčí farmu po asfaltových i šotolinových cestách, kde Ricciardo potkává dakarského závodníka Daniela Sanderse. Po zahnání dobytka si dá několik kol kolem ohrad a zamíří k pit stopu u hotelu Silverton v Outbacku. Přezouvá na sadu silničních gum pro další část vedoucí k Sea Cliff Bridge. Tam už na něj čeká akrobatický pilot Matt Hall.

V Sydney si konečně užije delší pauzu na pláži následovanou prohlídkou města a návštěvou obchodu s hodinkami Tag Heuer. Z města se vydává opět po nezpevněných silnicích do vnitrozemí za doprovodu Tobyho Price v Red Bull Mitsubishi Triton Trophy Trucku. Toby mu připravil náročnou překážkovou dráhu, na níž se Daniel musí vyhnout domorodým obyvatelům – medvídkovi koala, klokanovi a emu. Ještě krátká zastávka na čerpací stanici 7-Eleven a může pokračovat do cílové destinace.

Tou je Mount Panorama, dějiště slavného závodu Bathurst a jednoho z nejnáročnějších okruhů. Najdeme tu převýšení 174 metrů a zrádnou serpentýnu složenou z táhlých zatáček Esses a Dipper tvořících vývrtku podobně jako na Laguna Seca.

Domácím vyzývatelem je tentokrát Shane van Gisbergen v týmovém Chevroletu Camaro. Závěrečný závod je vskutku epický a určitě si umíte představit to drama, kdyby se tu skutečně jela Formule 1. Během pár kol dokončí středisko sběr potřebných dat a Daniel se může s radostí vydat do Melbourne.

Diskuze (1) Další článek: Michelin představuje pneumatiku Pilot Sport 5 S. Hodí se na okruhy i okresky, při vývoji se počítalo i s elektromobily

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,