Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

O konci Dana Ťoka ve funkci ministra dopravy se spekuluje od konce loňského roku. Nyní je to oficiální, o novém ministrovi zatím nebylo rozhodnuto.

Konec Dana Ťoka na ministerstvu dopravy rezonoval médii minulý týden, diskuse se však odehrávaly už koncem loňského roku po kolapsu dopravy na D1. Vinu za něj tehdy ministr dával řidičům kamionů, pravdou ale zůstává, že k problémům došlo v místech oprav dálnice, které už tam neměly probíhat. Ťok po výroku, že ministerstvo v prosinci nečekalo kalamitní sněžení, sklidil spíš vlnu posměchu, situaci však ustál.

Za kolaps na D1 mohou kamiony, říká Ťok. Pravda, nebo jenom populismus?

Za kolaps na D1 mohou kamiony, říká Ťok. Pravda, nebo jenom populismus?

Minulý týden Ťok vyvracel zvěsti o odchodu z pozice ministra dopravy a podle informací serveru Aktuálně.cz je považoval za aprílový žert. Dnes už je všechno oficiální. Ťok to prozradil pro Novinky.cz a přidal i důvod. Dlouhodobě chci z vlády pryč, už nechci být v politice. Už jsem se na tom dohodl s panem premiérem, ale dali jsme si gentlemanskou dohodu, že to nebudu nikde potvrzovat a nechám scénář na něm, řekl Ťok serveru. Termín odvolání prý nechá na Babišovi.

Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Zatím se nerozhodl, jestli se vzdá i poslaneckého mandátu. „Nejdřív si chci odpočinout, to si, myslím si, zasloužím a pak se něco najde. Že bych měl nějaký další plán, to nemám,“ řekl Ťok. Změn ve vládě ale podle všeho bude víc. Hovoří se také o odchodu ministryně průmyslu a obchodu Novákové a ministra spravedlnosti Kněžínkovi. Babiš se kvůli změnám ve vládě ve středu sejde s prezidentem Milošem Zemanem.

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Dan Ťok zastával funkci ministra dopravy od konce roku 2014. Před tím působil šest let ve společnosti Skanska a.s. v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Čtvrtého března letošního roku oslavil šedesáté narozeniny.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 28 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků