Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

O konci Dana Ťoka ve funkci ministra dopravy se spekuluje od konce loňského roku. Nyní je to oficiální, o novém ministrovi zatím nebylo rozhodnuto.

Konec Dana Ťoka na ministerstvu dopravy rezonoval médii minulý týden, diskuse se však odehrávaly už koncem loňského roku po kolapsu dopravy na D1. Vinu za něj tehdy ministr dával řidičům kamionů, pravdou ale zůstává, že k problémům došlo v místech oprav dálnice, které už tam neměly probíhat. Ťok po výroku, že ministerstvo v prosinci nečekalo kalamitní sněžení, sklidil spíš vlnu posměchu, situaci však ustál.

Za kolaps na D1 mohou kamiony, říká Ťok. Pravda, nebo jenom populismus?

Za kolaps na D1 mohou kamiony, říká Ťok. Pravda, nebo jenom populismus?

Minulý týden Ťok vyvracel zvěsti o odchodu z pozice ministra dopravy a podle informací serveru Aktuálně.cz je považoval za aprílový žert. Dnes už je všechno oficiální. Ťok to prozradil pro Novinky.cz a přidal i důvod. Dlouhodobě chci z vlády pryč, už nechci být v politice. Už jsem se na tom dohodl s panem premiérem, ale dali jsme si gentlemanskou dohodu, že to nebudu nikde potvrzovat a nechám scénář na něm, řekl Ťok serveru. Termín odvolání prý nechá na Babišovi.

Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Zatím se nerozhodl, jestli se vzdá i poslaneckého mandátu. „Nejdřív si chci odpočinout, to si, myslím si, zasloužím a pak se něco najde. Že bych měl nějaký další plán, to nemám,“ řekl Ťok. Změn ve vládě ale podle všeho bude víc. Hovoří se také o odchodu ministryně průmyslu a obchodu Novákové a ministra spravedlnosti Kněžínkovi. Babiš se kvůli změnám ve vládě ve středu sejde s prezidentem Milošem Zemanem.

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Dan Ťok zastával funkci ministra dopravy od konce roku 2014. Před tím působil šest let ve společnosti Skanska a.s. v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Čtvrtého března letošního roku oslavil šedesáté narozeniny.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 149 příspěvků