Je to oficiální: Dan Ťok končí ve funkci ministra dopravy

O konci Dana Ťoka ve funkci ministra dopravy se spekuluje od konce loňského roku. Nyní je to oficiální, o novém ministrovi zatím nebylo rozhodnuto.

Konec Dana Ťoka na ministerstvu dopravy rezonoval médii minulý týden, diskuse se však odehrávaly už koncem loňského roku po kolapsu dopravy na D1. Vinu za něj tehdy ministr dával řidičům kamionů, pravdou ale zůstává, že k problémům došlo v místech oprav dálnice, které už tam neměly probíhat. Ťok po výroku, že ministerstvo v prosinci nečekalo kalamitní sněžení, sklidil spíš vlnu posměchu, situaci však ustál.

Za kolaps na D1 mohou kamiony, říká Ťok. Pravda, nebo jenom populismus?

Za kolaps na D1 mohou kamiony, říká Ťok. Pravda, nebo jenom populismus?

Minulý týden Ťok vyvracel zvěsti o odchodu z pozice ministra dopravy a podle informací serveru Aktuálně.cz je považoval za aprílový žert. Dnes už je všechno oficiální. Ťok to prozradil pro Novinky.cz a přidal i důvod. Dlouhodobě chci z vlády pryč, už nechci být v politice. Už jsem se na tom dohodl s panem premiérem, ale dali jsme si gentlemanskou dohodu, že to nebudu nikde potvrzovat a nechám scénář na něm, řekl Ťok serveru. Termín odvolání prý nechá na Babišovi.

Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Příběh nesmyslně omezené D1 má dohru: Stavaři odstoupili od smlouvy

Zatím se nerozhodl, jestli se vzdá i poslaneckého mandátu. „Nejdřív si chci odpočinout, to si, myslím si, zasloužím a pak se něco najde. Že bych měl nějaký další plán, to nemám,“ řekl Ťok. Změn ve vládě ale podle všeho bude víc. Hovoří se také o odchodu ministryně průmyslu a obchodu Novákové a ministra spravedlnosti Kněžínkovi. Babiš se kvůli změnám ve vládě ve středu sejde s prezidentem Milošem Zemanem.

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Zákaz jízdy kamionů v levém pruhu dálnice: Zde je návrh, který postoupil do Sněmovny

Dan Ťok zastával funkci ministra dopravy od konce roku 2014. Před tím působil šest let ve společnosti Skanska a.s. v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Čtvrtého března letošního roku oslavil šedesáté narozeniny.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků