Další úspěch pro český průmysl. Obojživelný přívěs vyhrál prestižní cenu

Brněnský veletrh obranné a bezpečnostní techniky byl z hlediska „zelené“ techniky opravdu plodný. Co říkáte třeba na tento obojživelný přívěsný vozík?

Českou firmu Agados zná snad každé tažné zařízení na autech. Domácí výrobce přívěsů nyní na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET představil zajímavou novinku. Obojživelný přívěs.

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

A rovnou s ním získali první cenu v soutěži Zlatý IDET 2019 v kategorii Vojenská a bezpečnostní logistika a služby. Samotný přívěs je něco, v čem by byla radost odvážet naprosto cokoliv. Má patentované nezávislé odpružení kol a dokáže prostoupit i těžkým terénem. Nedělá mu problém ani sníh.

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Jelikož se jedná o obojživelný přívěs, umí samozřejmě i plavat za tažným vozidlem. Petr Ostrý, jednatel firmy Agados, nad verdiktem poroty nešetřil nadšením: „Ocenění odborné veřejnosti si velmi vážíme. Již v roce 2017 získala naše společnost stejné ocenění za novou polní kuchyni. Tentokrát jde o nový výrobek, který je ve své kategorii unikátem.

Obojživelný přívěs již používá armáda v Rakousku a ve Švédsku. Hodí se i za pásová vozidla. Rozšíření i do dalších států může značka očekávat.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků