Další úspěch pro český průmysl. Obojživelný přívěs vyhrál prestižní cenu

Brněnský veletrh obranné a bezpečnostní techniky byl z hlediska „zelené“ techniky opravdu plodný. Co říkáte třeba na tento obojživelný přívěsný vozík?

Českou firmu Agados zná snad každé tažné zařízení na autech. Domácí výrobce přívěsů nyní na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET představil zajímavou novinku. Obojživelný přívěs.

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

A rovnou s ním získali první cenu v soutěži Zlatý IDET 2019 v kategorii Vojenská a bezpečnostní logistika a služby. Samotný přívěs je něco, v čem by byla radost odvážet naprosto cokoliv. Má patentované nezávislé odpružení kol a dokáže prostoupit i těžkým terénem. Nedělá mu problém ani sníh.

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Jelikož se jedná o obojživelný přívěs, umí samozřejmě i plavat za tažným vozidlem. Petr Ostrý, jednatel firmy Agados, nad verdiktem poroty nešetřil nadšením: „Ocenění odborné veřejnosti si velmi vážíme. Již v roce 2017 získala naše společnost stejné ocenění za novou polní kuchyni. Tentokrát jde o nový výrobek, který je ve své kategorii unikátem.

Obojživelný přívěs již používá armáda v Rakousku a ve Švédsku. Hodí se i za pásová vozidla. Rozšíření i do dalších států může značka očekávat.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 58 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků