Další úspěch pro český průmysl. Obojživelný přívěs vyhrál prestižní cenu

Brněnský veletrh obranné a bezpečnostní techniky byl z hlediska „zelené“ techniky opravdu plodný. Co říkáte třeba na tento obojživelný přívěsný vozík?

Českou firmu Agados zná snad každé tažné zařízení na autech. Domácí výrobce přívěsů nyní na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET představil zajímavou novinku. Obojživelný přívěs.

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

A rovnou s ním získali první cenu v soutěži Zlatý IDET 2019 v kategorii Vojenská a bezpečnostní logistika a služby. Samotný přívěs je něco, v čem by byla radost odvážet naprosto cokoliv. Má patentované nezávislé odpružení kol a dokáže prostoupit i těžkým terénem. Nedělá mu problém ani sníh.

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Jelikož se jedná o obojživelný přívěs, umí samozřejmě i plavat za tažným vozidlem. Petr Ostrý, jednatel firmy Agados, nad verdiktem poroty nešetřil nadšením: „Ocenění odborné veřejnosti si velmi vážíme. Již v roce 2017 získala naše společnost stejné ocenění za novou polní kuchyni. Tentokrát jde o nový výrobek, který je ve své kategorii unikátem.

Obojživelný přívěs již používá armáda v Rakousku a ve Švédsku. Hodí se i za pásová vozidla. Rozšíření i do dalších států může značka očekávat.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 51 příspěvků