Další úspěch pro český průmysl. Obojživelný přívěs vyhrál prestižní cenu

Brněnský veletrh obranné a bezpečnostní techniky byl z hlediska „zelené“ techniky opravdu plodný. Co říkáte třeba na tento obojživelný přívěsný vozík?

Českou firmu Agados zná snad každé tažné zařízení na autech. Domácí výrobce přívěsů nyní na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET představil zajímavou novinku. Obojživelný přívěs.

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

Francouzi uvádí kamerový systém, díky němuž uvidíte skrze přívěs za autem

A rovnou s ním získali první cenu v soutěži Zlatý IDET 2019 v kategorii Vojenská a bezpečnostní logistika a služby. Samotný přívěs je něco, v čem by byla radost odvážet naprosto cokoliv. Má patentované nezávislé odpružení kol a dokáže prostoupit i těžkým terénem. Nedělá mu problém ani sníh.

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Tento přívěs zvládne nasytit 350 lidí. Vojáků nebo záchranářů

Jelikož se jedná o obojživelný přívěs, umí samozřejmě i plavat za tažným vozidlem. Petr Ostrý, jednatel firmy Agados, nad verdiktem poroty nešetřil nadšením: „Ocenění odborné veřejnosti si velmi vážíme. Již v roce 2017 získala naše společnost stejné ocenění za novou polní kuchyni. Tentokrát jde o nový výrobek, který je ve své kategorii unikátem.

Obojživelný přívěs již používá armáda v Rakousku a ve Švédsku. Hodí se i za pásová vozidla. Rozšíření i do dalších států může značka očekávat.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků