Další svatokrádež? Tohle vzácné Porsche 911 vypadá normálně, ale bohužel šlo s dobou

Ačkoliv má konverze klasických vozů řadu odpůrců, na straně druhé stojí klientela natolik početná, že se některé společnosti sotva zastaví. Je to cesta k dosažení moderního pohonu bez ztráty ikonického designu.

Už dnes můžeme jezdit elektrickým Porsche a jednou přijde doba, kdy nebudeme mít jinou volbu ani u 911. Čím dál více zájemců si říká, proč nejít naproti novým technologiím, ale ve starém kabátu?

Pokud budujete společnost zabývající se konverzemi klasik na elektrický pohon, Porsche 911 je sázkou na jistotu. Stejně smýšlí i společnost Everrati Automotive Limited, které se koketování s 911 vyplatilo už na čtyřech různých projektech. Má ale zkušenosti i s Land Rovery, Mercedesem 280 SL Pagoda nebo Fordem GT40 o výkonu 800 koní.

Porsche 911 řady ST se vyrábělo v omezeném množství mezi lety 1970-1971 jako odlehčená a hbitější alternativa ke standardnímu modelu. Právě tyto atributy včetně hmotnosti i jejího rozložení se společnost Everrati snažila zachovat. Při vývoji využila know-how amerických specialistů v oboru i na samotná Porsche. Mimochodem, volba 911 není náhodná, jelikož tento model letos slaví 60. výročí a sama automobilka plánuje oficiální edici 911 ST založenou na aktuální generaci 992 GT3 RS.

Moderní retro kreace je založená na puntičkářsky zrenovovaném exempláři řady G. Do jeho útrob byla citlivě integrována 62kWh baterie s řídicí jednotkou OEM a zadní náprava dostala elektromotory s celkovým výkonem 440 koní. Přenos síly reguluje diferenciál s omezenou svorností. Nabíjení je možné AC i DC stanicemi s následným dojezdem 320 kilometrů.

Za příplatek můžete své ručně zhotovené Porsche vybavit luxusními prvky v podobě klimatizace i multimediálního zařízení podporujícím Apple CarPlay. Vášniví řidiči jistě sáhnou po adaptivním podvozku TracTrive s nastavitelnou charakteristikou v několika režimech pro běžné cesty i vyžití na okruhu.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (5) Další článek: Tesla ukazuje siluetu lidového elektromobilu. „Model 2“ má být konkurentem Volkswagenu ID.2

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,