Další SUV od Škodovky. Koncept Vision GT předpovídá nový model pro Čínu

Čína má po vozech kategorie SUV stále velký hlad a pro Škodovku jde navíc o jeden z nejlukrativnějších trhů. Nelze se tedy divit, že tamní řadu SUV doplní další novinka.

Předvěst nové, výhradně pro Čínu určené Škodovky se v tuto chvíli ukazuje na autosalonu s předlouhým jménem Shenzhen-Hong Kong-Macao International Auto Show 2019. Koncept s názvem Vision GT je městským SUV, které má podle Škody perfektně padnout do potřeb tamních zákazníků. Designem se přitom drží zavedených pravidel značky a vlastně ničím extra nepřekvapí.

Vision GT měří na délku 4416 mm, na šířku 1906 mm a na výšku 1633 mm, zatímco délka rozvoru čítá 2611 mm. Pro srovnání, rozvorem je tedy o pár milimetrů kratší než Karoq, ale vnějšími rozměry karoserie jej zase o pár desítek milimetrů přerůstá.

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Z nejnovějších modelů Škody se zde objevují i ostře tvarované Matrix-LED světlomety (u Škody měly premiéru na modernizovaném Superbu) s designem krystalů uvnitř jednotlivých lamp. Logo automobilky i zde na dveřích kufru nahradil nápis Škoda a na zveřejněné ilustraci je na konceptu nepřehlédnutelný agresivní difuzor na zádi.

Sériovou verzi konceptu Vision GT plánuje Škoda uvést na čínském trhu ještě letos. Čína se tak nakonec stane jediným trhem, na kterém bude mladoboleslavská automobilka nabízet celkem pět různých modelů kategorie SUV. Nechybí zde Kodiaq a Karoq (pro Čínu delší o 50 mm), lokální verze modelu Kamiq a taky již nový Kodiaq GT, tedy stylovější verze Kodiaqu se splývající zádí.

Nová Škoda Octavia na dosud nejlepších ilustracích. Takhle by se vám líbila?

Nová Škoda Octavia na dosud nejlepších ilustracích. Takhle by se vám líbila?

Pro Škodu je modelová ofenzíva v kategorii SUV důležitým pilířem růstové strategie jak v Číně, tak na celém světě. V roce 2018 dosáhla značka na čínském trhu silnějšího růstu než kterákoli jiná evropská automobilka. I přes složité ekonomické rámcové podmínky navýšila značka své dodávky zákazníkům oproti uplynulému roku o 4,9 % na 341.000 vozů.

Galerie doplněna o Škodu Kodiaq GT.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků