Další SUV od Škodovky. Koncept Vision GT předpovídá nový model pro Čínu

Čína má po vozech kategorie SUV stále velký hlad a pro Škodovku jde navíc o jeden z nejlukrativnějších trhů. Nelze se tedy divit, že tamní řadu SUV doplní další novinka.

Předvěst nové, výhradně pro Čínu určené Škodovky se v tuto chvíli ukazuje na autosalonu s předlouhým jménem Shenzhen-Hong Kong-Macao International Auto Show 2019. Koncept s názvem Vision GT je městským SUV, které má podle Škody perfektně padnout do potřeb tamních zákazníků. Designem se přitom drží zavedených pravidel značky a vlastně ničím extra nepřekvapí.

Vision GT měří na délku 4416 mm, na šířku 1906 mm a na výšku 1633 mm, zatímco délka rozvoru čítá 2611 mm. Pro srovnání, rozvorem je tedy o pár milimetrů kratší než Karoq, ale vnějšími rozměry karoserie jej zase o pár desítek milimetrů přerůstá.

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Z nejnovějších modelů Škody se zde objevují i ostře tvarované Matrix-LED světlomety (u Škody měly premiéru na modernizovaném Superbu) s designem krystalů uvnitř jednotlivých lamp. Logo automobilky i zde na dveřích kufru nahradil nápis Škoda a na zveřejněné ilustraci je na konceptu nepřehlédnutelný agresivní difuzor na zádi.

Sériovou verzi konceptu Vision GT plánuje Škoda uvést na čínském trhu ještě letos. Čína se tak nakonec stane jediným trhem, na kterém bude mladoboleslavská automobilka nabízet celkem pět různých modelů kategorie SUV. Nechybí zde Kodiaq a Karoq (pro Čínu delší o 50 mm), lokální verze modelu Kamiq a taky již nový Kodiaq GT, tedy stylovější verze Kodiaqu se splývající zádí.

Nová Škoda Octavia na dosud nejlepších ilustracích. Takhle by se vám líbila?

Nová Škoda Octavia na dosud nejlepších ilustracích. Takhle by se vám líbila?

Pro Škodu je modelová ofenzíva v kategorii SUV důležitým pilířem růstové strategie jak v Číně, tak na celém světě. V roce 2018 dosáhla značka na čínském trhu silnějšího růstu než kterákoli jiná evropská automobilka. I přes složité ekonomické rámcové podmínky navýšila značka své dodávky zákazníkům oproti uplynulému roku o 4,9 % na 341.000 vozů.

Galerie doplněna o Škodu Kodiaq GT.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků