Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Sbíráme každý kousek informací o tomto voze, protože pokud nás něco opravdu zajímá, je to právě tohle.

Britský magazín Car vyzpovídal šéfa Lotusu Phila Pophama o chystaném hypersportu. O tom zatím víme jen to, že na sto procent vznikne. Podle Pophama se máme připravit na to, že novinka vrátí značku Lotus do pevné pozice mezi výkonnými vozy.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

„Elektrifikace přináší jisté výhody, hlavně v oblasti aerodynamiky a nízkého těžiště. Musíme pochopit potřeby zákazníků. Když pojedete po závodním okruhu jenom dvacet minut, opravdu potřebujete plnohodnotný elektromobil?“ nechal se slyšet Popham.

Naráží tak zřejmě na to, že můžeme očekávat i hybrid, nikoli elektromobil. Uvidíme tedy, s čím nakonec Britové přijdou. Své výhody to prý má například i při pohybu ve městě, kdy poskakovat s obřím motorem v hypersportu není nic příjemného. V takovém případě je skvělé využít hybridního pohonu a motor si rozparádit až venku. Tím nám ale Popham spíše zamotal hlavu, protože se původně mluvilo o elektromobilu.

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

Projekt, pojmenovaný Type 130, je pro Lotus velmi důležitý. Jedná se totiž o první zcela nový model od roku 2008. Novinka se tedy představí až nyní, po jedenácti letech. Čekat ji můžeme na konci roku. Na voze pracuje i závodní tým Williams a jeho představení odstartuje zbrusu novou modelovou řadu automobilky. Lotus má k dispozici 1,3 miliardy dolarů od mateřské společnosti Geely, šetřit tedy zřejmě nehodlá.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 47 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků