Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Sbíráme každý kousek informací o tomto voze, protože pokud nás něco opravdu zajímá, je to právě tohle.

Britský magazín Car vyzpovídal šéfa Lotusu Phila Pophama o chystaném hypersportu. O tom zatím víme jen to, že na sto procent vznikne. Podle Pophama se máme připravit na to, že novinka vrátí značku Lotus do pevné pozice mezi výkonnými vozy.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

„Elektrifikace přináší jisté výhody, hlavně v oblasti aerodynamiky a nízkého těžiště. Musíme pochopit potřeby zákazníků. Když pojedete po závodním okruhu jenom dvacet minut, opravdu potřebujete plnohodnotný elektromobil?“ nechal se slyšet Popham.

Naráží tak zřejmě na to, že můžeme očekávat i hybrid, nikoli elektromobil. Uvidíme tedy, s čím nakonec Britové přijdou. Své výhody to prý má například i při pohybu ve městě, kdy poskakovat s obřím motorem v hypersportu není nic příjemného. V takovém případě je skvělé využít hybridního pohonu a motor si rozparádit až venku. Tím nám ale Popham spíše zamotal hlavu, protože se původně mluvilo o elektromobilu.

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

Projekt, pojmenovaný Type 130, je pro Lotus velmi důležitý. Jedná se totiž o první zcela nový model od roku 2008. Novinka se tedy představí až nyní, po jedenácti letech. Čekat ji můžeme na konci roku. Na voze pracuje i závodní tým Williams a jeho představení odstartuje zbrusu novou modelovou řadu automobilky. Lotus má k dispozici 1,3 miliardy dolarů od mateřské společnosti Geely, šetřit tedy zřejmě nehodlá.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

včera | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 152 příspěvků