Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Sbíráme každý kousek informací o tomto voze, protože pokud nás něco opravdu zajímá, je to právě tohle.

Britský magazín Car vyzpovídal šéfa Lotusu Phila Pophama o chystaném hypersportu. O tom zatím víme jen to, že na sto procent vznikne. Podle Pophama se máme připravit na to, že novinka vrátí značku Lotus do pevné pozice mezi výkonnými vozy.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

„Elektrifikace přináší jisté výhody, hlavně v oblasti aerodynamiky a nízkého těžiště. Musíme pochopit potřeby zákazníků. Když pojedete po závodním okruhu jenom dvacet minut, opravdu potřebujete plnohodnotný elektromobil?“ nechal se slyšet Popham.

Naráží tak zřejmě na to, že můžeme očekávat i hybrid, nikoli elektromobil. Uvidíme tedy, s čím nakonec Britové přijdou. Své výhody to prý má například i při pohybu ve městě, kdy poskakovat s obřím motorem v hypersportu není nic příjemného. V takovém případě je skvělé využít hybridního pohonu a motor si rozparádit až venku. Tím nám ale Popham spíše zamotal hlavu, protože se původně mluvilo o elektromobilu.

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

Projekt, pojmenovaný Type 130, je pro Lotus velmi důležitý. Jedná se totiž o první zcela nový model od roku 2008. Novinka se tedy představí až nyní, po jedenácti letech. Čekat ji můžeme na konci roku. Na voze pracuje i závodní tým Williams a jeho představení odstartuje zbrusu novou modelovou řadu automobilky. Lotus má k dispozici 1,3 miliardy dolarů od mateřské společnosti Geely, šetřit tedy zřejmě nehodlá.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků