Další střípky informací o novém hypersportu Lotus. Type 130 odstartuje novou éru

Sbíráme každý kousek informací o tomto voze, protože pokud nás něco opravdu zajímá, je to právě tohle.

Britský magazín Car vyzpovídal šéfa Lotusu Phila Pophama o chystaném hypersportu. O tom zatím víme jen to, že na sto procent vznikne. Podle Pophama se máme připravit na to, že novinka vrátí značku Lotus do pevné pozice mezi výkonnými vozy.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

„Elektrifikace přináší jisté výhody, hlavně v oblasti aerodynamiky a nízkého těžiště. Musíme pochopit potřeby zákazníků. Když pojedete po závodním okruhu jenom dvacet minut, opravdu potřebujete plnohodnotný elektromobil?“ nechal se slyšet Popham.

Naráží tak zřejmě na to, že můžeme očekávat i hybrid, nikoli elektromobil. Uvidíme tedy, s čím nakonec Britové přijdou. Své výhody to prý má například i při pohybu ve městě, kdy poskakovat s obřím motorem v hypersportu není nic příjemného. V takovém případě je skvělé využít hybridního pohonu a motor si rozparádit až venku. Tím nám ale Popham spíše zamotal hlavu, protože se původně mluvilo o elektromobilu.

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

Projekt, pojmenovaný Type 130, je pro Lotus velmi důležitý. Jedná se totiž o první zcela nový model od roku 2008. Novinka se tedy představí až nyní, po jedenácti letech. Čekat ji můžeme na konci roku. Na voze pracuje i závodní tým Williams a jeho představení odstartuje zbrusu novou modelovou řadu automobilky. Lotus má k dispozici 1,3 miliardy dolarů od mateřské společnosti Geely, šetřit tedy zřejmě nehodlá.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků