Další sraz klubu MX-5

Několik velkých příznivců vozů Mazda MX-5 se v pátek minulý týden vydalo na cestu do Vysokých Tater. Někteří již brzy ráno po vlastní ose, jiní z pražského hlavního nádraží autovlakem.
Další sraz klubu MX-5

Autovlaku využilo celkem 12 kompletních posádek. Cesta ubíhala rychle, nejenom díky tomu, že bylo o čem povídat, ale i proto, že byl připojen lůžkový vagón a dalo se tak v klidu spát. Druhý den, tj. v sobotu 15.6. kolem sedmé hodiny ranní přivítalo v Popradu účastníky srazu slunečné počasí a to je doprovázelo po celé 4 dny.

Po vyložení vozů proběhla nezbytná celní kontrola a pak se již kolona vydala do Staré Lesné, aby se účastníci ubytovali, nasnídali a s dobrou náladou se vydali na první trasu. Kolonu tou dobou již tvořilo 16 „emiks-pětek“. V sobotu byl na programu mimo jiné také Pieninský národní park, jízda na vorech z Červeného Kláštora či návštěva Kežmaroku.

Klepněte pro větší obrázek

Na neděli byla připravena trasa o celkové délce 180 kilometrů a v itineráři nechybělo Štrbské Pleso, Spišský hrad s prohlídkou či Levoča s nezbytnou odpolední kávou.

V pondělí se někteří workholici museli vrátit do svých domovů, či lépe řečeno kanceláří a tak se kolona opět zkrátila. Nicméně program byl i nadále nabitý. „Emiks-pětkaři“ zajeli na Liptovskou Maru, podívali se na Lomnický Štít, byli se vykoupat a nachytat i trochu bronzu. Večer proběhla rozlučková večeře a v úterý se již všichni vrátili do Čech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků