Další problém: Toyota možná ztratí 29 bodů

Je možné, že stáj Toyota kvůli administrativní chybě přijde o 29 bodů v poháru konstruktérů. - Vše nasvědčuje tomu, že za defekty pneumatik u Ferrari mohly nečistoty na trati. - BAR po konzultaci uznala své pochybení ve výkladu pravidel.
Další problém: Toyota možná ztratí 29 bodů

Krátké zprávy

Po nedělních problémech Ferrari s pneumatikami Bridgestone vše nasvědčuje, že za defekt mohly nečistoty na trati. To ovšem nemění nic na faktu, že v celkovém přehledu letos 5x zvítězili monoposty s obutím od firmy Michelin, Ferrari pro Bridgestone zajelo jen dvě druhá místa. Důvod porušování nepsaných pravidel o omezení testování na 30 dní, kdy Ferrari testuje prakticky neomezeně, objasnil šéf vývoje firmy Bridgestone, Hirohide Hamashima: "Oproti Michelinu máme de facto jen jeden tým, který nám přináší potřebná data na vývoj pneumatik, což je málo." Proto testovací jezdci týmu Ferrari prakticky každý týden testují na italských tratích a firma Bridgestone má zálusk na další tým, který by ukořistila Michelinu.

***

Toyota pilně testuje nové aerodynamické prvky, které by měly dostat monoposty již v GP Monaka příští víkend. Jarno Trulli však odhaduje, že motor nebude mít v Monaku potřebné parametry, aby se mohl rovnat s elitou.

***

Bývalý šampión, Alain Prost, odhaduje, že je možné, že Michael Schumacher letos po sezóně skončí se závoděním. Kdo by ho mohl u Ferrari nahradit? Na seznamu potencionálních kandidátů figuruje Kimi Räikkönen, další ze stávajícího jezdeckého pole jsou Mark Webber, Fernando Alonso nebo Filipe Massa. Ron Dennis i Flavio Briatore ale dali jasně najevo, že si své přední jezdce budou snažit udržet ve svém týmu.

***

David Coulthard, jeden z ředitelů asociace závodníků Grand Prix (GPDA), velmi podporuje kampaň, která požaduje vyšší bezpečnost při testování. Asociace požaduje vyšší úroveň zdravotnického zabezpečení pro jezdce na testovacích okruzích, protože formule při testech dosahují stejných rychlostí jako při závodech, ale zabezpečení takové není.

***

Stáj BAR po konzultaci s právníky a vyslechnutí názorů ostatních týmů nakonec dala za pravdu výkladu Mezinárodní automobilové federace ohledne pravidel, které se staly sporem po GP San Marina. Do té doby BAR věřil tomu, že určité množství paliva, které není určeno ke spalování, nemusí být z vozu vyčerpáno pro následné převážení. Ve stejném tiskovém prohlášení tým potvrdil, že jim nejde o nic jiného, než o fair-play boj ve formuli 1 a že se těší na GP Evropy.

***

Novým zajímavým případem se opět zabývá FIA. Kvůli administrativní chybě nedostala stáj Toyota na úvodní čtyři závody potřebnou superlicenci ke startu v těchto Grand Prix. Jde sice o kuriózní situaci, ale pokud by byla FIA tvrdá a potrestala Toyotu odebráním bodů, zůstalo by na kontě Toyoty pouze 11 bodů z GP Španělska. Nejspíše dojde jen k pokutě a důraznému pokárání.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Toyota Land Cruiser 3
Rok výroby: 2004
Stav: 161 758 km
Cena: 330 000 Kč
Toyota RAV 4 2,2
Rok výroby: 2010
Stav: 132 965 km
Cena: 264 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2014
Stav: 130 394 km
Cena: 300 000 Kč
Toyota Aygo 1
Rok výroby: 2006
Stav: 118 684 km
Cena: 75 000 Kč
Toyota Auris 1,2
Rok výroby: 2016
Stav: 22 728 km
Cena: 350 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2007
Stav: 164 465 km
Cena: 118 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků