Další obětí emisní normy Euro 4 se stal Phaeton V10 TDI

V roce 2007 začne platit v Evropské unii nová emisní norma Euro 4. Některé automobilky již přechod na novou normu zvládly a všechny motory jí již splňují, jiné to ještě stihnou a pak jsou zde ty, které mají smůlu a již nyní ví, že budou muset některé motory vyřadit. První obětí této normy pro automobilku Volkswagen se stal vlajkový model Phaeton s motorem 5.0 V10 TDI. Ten splňuje emisní normu Euro 3 s tím, že po zabudování filtru pevných částic by plnil i novější, přísnější normu. Bohužel v Phaetonu není místo pro tento prvek a tak na konci příštího roku bude tato motorizace stažena z nabídky. Pro Volkswagen to bude poměrně velká nepříjemnost, protože Phaeton s tímto nafťákem tvoří přes 30% z prodaných vozů. Již tak poměrně neúspěšný model na trhu luxusních limuzín dostane další ránu.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků