Další kusy Aston Martin V12 Zagato míří do produkce. Kupé a Speedster koupíte jako pár

O výhodné balení dvou kusů za cenu jednoho v tomto případě asi nepůjde.

O vzniku dalších kusů unikátních Aston Martinů V12 Vantage s karoseriemi Zagato jsme slyšeli už minulý rok. Teď ovšem firma R-Reforged, zodpovědná za stavbu těchto staronových vozů, zveřejňuje další ilustrace výsledných modelů a přesné specifikace jejich techniky. Jak už bylo dříve obeznámeno, limitovaná série je oslavou 100. výročí karosárny Zagato.

Aston Martin detailně ukázal nový motor V6 turbo. Video je plné krásných detailů

Aston Martin detailně ukázal nový motor V6 turbo. Video je plné krásných detailů

Kromě klasického kupé, které bylo představeno již v roce 2011, ovšem vznikne nově i omezený počet otevřených variant Speedster. Přesněji tedy mluvíme o 19 kusech kupé a 19 kusech Speedsterů, které nebude možno koupit jinak než v páru. Je očividné, že celý projekt míří na úzký okruh zámožných sběratelů, kterým Zagato na základě staré generace modelu Vantage chybělo.

R-Reforged má silné vazby na Aston Martin a vozy tedy vznikají s oficiální certifikací automobilky. Konečný vzhled jednotlivých modelů bude samozřejmě záviset na vkusu zájemců, přičemž společnost zmiňuje například „nekonečnou“ paletu odstínů karoserie, kdy namíchá jakoukoliv barvu a příhodně k tomu poté vyhotoví rovněž zbarvení interiéru.

Speciální Aston Martin V12 Speedster nemá okna ani střechu. Přesto umí 300 km/h

Speciální Aston Martin V12 Speedster nemá okna ani střechu. Přesto umí 300 km/h

Nově však modely dostávají 19palcová kola APP Tech se středovou maticí, výsuvné křídlo na zádi a na místě sice zůstává původní 5,9litrový dvanáctiválec s atmosférickým plněním, vůči originálnímu V12 Zagatu byl ale jeho výkon navýšen na rovných 600 koní (441 kW), extra tedy dostává 85 koní (62 kW). Unikátní karoserie pak již není z hliníku, ale je karbonová.

Obě verze znovuzrozeného V12 Zagato budou homologovány pro silniční provoz. Cenovky se na veřejnost nedostaly, určitě to ale nebude málo. Produkce má započít ke konci letošního roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků