Další klasika s technikou Tesly: Toto Porsche 911 má elektromotor o 700 koních

Puristé a pravověrní fanoušci značky Porsche budou křičet něco o kacířství a svatokrádeži. Nejnovější projekt kalifornské dílny StreetFighter LA je totiž klasickým Porsche 911 s elektrickým ústrojím od Tesly.

V rámci letošní tuningové výstavy SEMA v Las Vegas se veřejnosti ukázalo hned několik klasických vozů, které podstoupily konverzi na elektrický pohon. Zmínit můžeme třeba elektrické Mercury nebo Fiat 500 od společnosti Icon, o nichž jsme již psali. Tento projekt širokého Porsche 911 ale pochází od jiného tvůrce, přesněji dílny StreetFighter LA z Kalifornie.

Přejdeme hned k věci, jelikož do zádě Porsche 911 z roku 1977 bylo usazeno ústrojí z Tesly Model S. Instalace prý nebyla ani tolik složitá, jelikož nový motor využívá překvapivě velkou část originálních úchytů původního plochého šestiválce. Po dalším ladění elektromotor v Porsche produkuje tučných 515 kW (700 koní) na výstupní hřídeli.

Staré Mercury dostalo elektrické ústrojí z Tesly. Je modernější, než si myslíte

Staré Mercury dostalo elektrické ústrojí z Tesly. Je modernější, než si myslíte

Vzadu umístěný bateriový modul je značky LG a má kapacitu 32 kWh, další modul od Tesly je nicméně uložen vepředu. Bohužel dobu nabíjení či vzdálenost dojezdu zatím neznáme a vůz ještě nepodstoupil tak přesné testování, abychom znali třeba i hodnoty zrychlení z nuly na 100 km/h nebo jeho maximální rychlosti. Je však snadné přestavit si, jak asi takto výkonná jednotka musí zacházet s normálně lehkou a drobnou devětsetjedenáctkou.

Exteriér starého Porsche byl vyšperkován hned řadou dílů. Nejvýraznější je pochopitelně široký bodykit, který aplikoval japonský mistr Nakai-San ze své kolekce RWB Backdate. Karoserie je poté nalakována bílým odstínem Ivory z katalogu klasického Porsche 356. Vůz rovněž obdržel nové osvětlení vpředu i vzadu. Plně nastavitelný podvozek je zbrusu nový a bere si inspiraci v ostrých modelech GT3. Zbytek podtrhují kola BBS RS s pořádným límcem.

Ideální vozítko do města? Starý Fiat ze 60. let má elektromotor o stovce koní

Ideální vozítko do města? Starý Fiat ze 60. let má elektromotor o stovce koní

Interiér působí stejně čistým dojmem jako exteriér. Bílé lakování se projevilo i zde, došlo na kompletně nové polstrování sedaček, vyplní dveří a částí palubní desky, přičemž absence třetího pedálu, klasické kulisy a řadicí páky převodovky se může zdát trochu bizarní. Do prostoru pak razí chromovaný ochranný rám.

Teď už můžeme pouze čekat, zda StreetFighter LA v nejbližší době ukáže svůj projekt v pohybu a předvede schopnosti této netradiční stavby. Pro více informací o vzniku a větší počet kvalitních fotek můžete navštívit web Speedhunters.  

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus ES 300h

Přicházím k pětimetrové japonské limuzíně za necelé dva miliony korun. V nabídce má pouze jeden motor a jednu převodovku. Má Lexus ES 300h ve své třídě co nabídnout?

dnes | Vladimír Kadera | 41 příspěvků
Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 47 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků