Další kabát pro BMW M3

Německá automobilka BMW v těchto dnech zveřejnila první oficiální fotografie nového modelu s písmenem M v typovém označení. BMW M3 Cabrio přichází nedlouho po oficiálním představení M3 Coupé.
Další kabát pro BMW M3
Německá automobilka BMW v těchto dnech zveřejnila první oficiální fotografie nového modelu s písmenem M v typovém označení. BMW M3 Cabrio přichází nedlouho po oficiálním představení M3 Coupé.

BMW M3 Cabrio pohání motor identický s Coupe – šestiválec o objemu 3.2 litru s výkonem 343 koní. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Cabrio nezaostává ani jízdními výkony. Z 0 na 100 km/h zrychluje za 5,5 vteřiny a z 80 na 120 km/h, při zařazeném 4. rychlostním stupni, za 5,9 vteřiny.

BMW M3 nabízí, stejně jako Coupé, agresivní tvary s jasně dominujícími sportovními ambicemi. Stejně jako M3 Coupé i Cabrio nabízí podvozek dovedený k dokonalosti, variabilní zadní diferenciál a výkonné brzdy. Ve spojení s velmi pevnou karoserií jsou tak zaručeny prvotřídní jízdní vlastnosti.

Velký důraz při vývoji BMW M3 Cabrio byl kladen na bezpečnost posádky. Svědčí o tom i standardní výbava zahrnující šest airbagů, ochranu proti převrácení, DSC, CBC (systém usnadňující brždění v zatáčkách) a samozřejmě ABS.

BMW M3 Cabrio se začne prodávat v létě 2001, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Poznámka: BMW M3 Coupé představujeme v článku Bavorský "super" atlet, další fotografie BMW M3 Coupé naleznete u článku Zákazníci oceňují kvalitu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků