Další hypersport z kostiček: Z Lega teď postavíte i okruhový McLaren Senna GTR

Zvěčnění z kostek stavebnice Lego se oficiálně dočkalo další auto. Nebude přitom nejdražší.

Po nedávno uvedených modelech Lamborghini Sián, Cadillacu z Krotitelů duchů nebo novém Land Roveru Defender přichází Lego s další stavebnicí. Nabídku vozů inspirovaných reálnými předlohami teď rozšiřuje i McLaren Senna GTR, tedy okruhově zaměřená varianta britského hypersportu. Typické funkční prvky modelů nechybí ani tady.

Vybroušená specifikace Senny je součástí řady Lego Technic, neřadí se ovšem k těm úplně nejsložitějším a nejdražším automobilovým stavebnicím od Lega. Hodí se tedy rovněž pro mladší stavitele (věková kategorie 10+), kteří dají postupně dohromady 830 dílků. Výsledný model má na délku 32 cm, na šířku 12 cm a je vysoký 9 cm.

Legendární Cadillac z Krotitelů duchů se dočkal svého Lega. Pro děti už ale moc není

Legendární Cadillac z Krotitelů duchů se dočkal svého Lega. Pro děti už ale moc není

I když se jedná o jednodušší stavebnici, hypersportu z Lega nechybí zpracovaný osmiválcový motor s pohyblivými písty ani otevírací nůžkové dveře, stejně jako u reálného vozu. Natáčení kol s funkčním volantem je dnes u stavebnic Lego Technic samozřejmostí, auto lze však ovládat i kolečkem na střeše.

Novinku již zahlédnete i v nabídce českého zastoupení Lega za cenu 1329 Kč. Do prodeje nicméně Senna GTR zavítá až 26. prosince 2020. Pod stromek na Štědrý den tedy dorazit nestihne, i když patří mezi nejrychlejší modely v portfoliu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků