Další hřebík do rakve? Dodávka motorů Ferrari pro Maserati skončí

Jedny dveře se během pár let zavřou. V Maserati ty další budou muset zvolit velmi opatrně.

Italská superautomobilka Ferrari pořádala minulé úterý tiskovou konferenci, na které přednesla své prodejní výsledky za první kvartál letošního roku. Při té příležitosti oznámil generální ředitel Louis Camilleri několik novinek. Jedna z nich je bohužel dost špatná.

Přehlídka krásy: Vybrali jsme ty nejkrásnější vozy Maserati

Přehlídka krásy: Vybrali jsme ty nejkrásnější vozy Maserati

Ferrari dodávalo motory pro Maserati. Asi nejznámější je pekelný osmiválec o objemu 4,7 litru, který můžete najít například v modelu Gran Turismo. Brzy si ale Maserati s motorem Ferrari už nebudete moci koupit.

Poptávka po motorech Ferrari od Maserati totiž v prvním čtvrtletí tohoto roku klesla o 23,4 procenta, což dělá ztrátu 19 milionů eur. A Ferrari díky výrobě ne jenom pro sebe, ale i pro druhou automobilku zcela nenaplňuje svůj finanční potenciál.

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

Jak to bude dál s Maserati? Změna ve vedení a nová strategie

V Maserati si tak sami připustili, že smlouvu na dodávku těchto komponent již nebudou obnovovat. Dodávka motorů skončí někdy v letech 2021 až 2022. Co bude potom? Vzhledem k tomu, že je Maserati součástí koncernu FCA, má toho na výběr docela dost. Co třeba takové Maserati Quattroporte Hellcat?

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

včera | AutoRevue.cz | 44 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků