Další generace Toyoty Prius se opozdí

Příchod nové generace nejúspěšnějšího hybridu současnosti nabere zpoždění. Původně plánovaný termín podzim 2008 se v ideálním případě změní na jaro 2009.

Spekuluje se o několika důvodech. Nejpravděpodobnějším z nich jsou problémy s vývojem lithio-iontových akumulátorů, které se v novém Priusu měly objevit. Ačkoli jsme vás minulý týden informovali, že se tento typ akumulátorů do nového Priusu vůbec nedostane, je dost možné, že se tak nakonec stane, byť za cenu zmiňovaného zdržení. V takovém případě by celý problém šel na vrub společnosti Matsushita, která pro Toyotu akumulátory vyvíjí a vyrábí.

Zpoždění vývoje nového Priusu zatím Toyotu nemusí trápit. Ten současný se prodává stále lépe, jen loni si našel přes 185 tisíc zákazníků.

Tip: Přečtěte si test Toyoty Prius.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Toyota Prius současné generace
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků