Další generace Toyoty Prius se opozdí

Příchod nové generace nejúspěšnějšího hybridu současnosti nabere zpoždění. Původně plánovaný termín podzim 2008 se v ideálním případě změní na jaro 2009.

Spekuluje se o několika důvodech. Nejpravděpodobnějším z nich jsou problémy s vývojem lithio-iontových akumulátorů, které se v novém Priusu měly objevit. Ačkoli jsme vás minulý týden informovali, že se tento typ akumulátorů do nového Priusu vůbec nedostane, je dost možné, že se tak nakonec stane, byť za cenu zmiňovaného zdržení. V takovém případě by celý problém šel na vrub společnosti Matsushita, která pro Toyotu akumulátory vyvíjí a vyrábí.

Zpoždění vývoje nového Priusu zatím Toyotu nemusí trápit. Ten současný se prodává stále lépe, jen loni si našel přes 185 tisíc zákazníků.

Tip: Přečtěte si test Toyoty Prius.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Toyota Prius současné generace
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků