Další generace Toyoty Prius se opozdí

Příchod nové generace nejúspěšnějšího hybridu současnosti nabere zpoždění. Původně plánovaný termín podzim 2008 se v ideálním případě změní na jaro 2009.

Spekuluje se o několika důvodech. Nejpravděpodobnějším z nich jsou problémy s vývojem lithio-iontových akumulátorů, které se v novém Priusu měly objevit. Ačkoli jsme vás minulý týden informovali, že se tento typ akumulátorů do nového Priusu vůbec nedostane, je dost možné, že se tak nakonec stane, byť za cenu zmiňovaného zdržení. V takovém případě by celý problém šel na vrub společnosti Matsushita, která pro Toyotu akumulátory vyvíjí a vyrábí.

Zpoždění vývoje nového Priusu zatím Toyotu nemusí trápit. Ten současný se prodává stále lépe, jen loni si našel přes 185 tisíc zákazníků.

Tip: Přečtěte si test Toyoty Prius.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Toyota Prius současné generace
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků