Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Volkswagen již plánuje další plně elektrický model. Tentokrát půjde o luxusní SUV o velikosti současného Touaregu.

Britský Autocar přichází s informacemi, že dosavadní řadu elektrických konceptů I.D. od Volkswagenu zanedlouho rozšíří další model. Novinka zatím nazvaná I.D. Lounge by předpovídala sedmimístné luxusní SUV jakožto vrcholný model rodiny elektromobilů. Premiéra konceptu je podle všeho naplánovaná na dubnový autosalon v Šanghaji.

Rozměrově by se měla novinka rovnat současnému Touaregu a samozřejmě využít novou platformu MEB určenou pro elektrifikované modely VW. Na rozdíl od dřívějšího konceptu I.D. Crozz si má ale I.D. Lounge ponechat klasičtější tvary zádě bez svažující se střechy jako u „kupé“. Pohonné ústrojí se pak nebude velmi lišit od techniky již představené v mikrobusu I.D. Buzz.

VW plánuje snížení nákladů a zjednodušení nabídky modelů. Chce ušetřit

VW plánuje snížení nákladů a zjednodušení nabídky modelů. Chce ušetřit

Nejpravděpodobněji tedy dojde na pár elektromotorů (jeden pro každou nápravu) s kombinovaným výkonem okolo 275 kW (374 koní), zatímco baterie o kapacitě 111 kWh uložené v podlaze zajistí dojezd až 600 kilometrů na jedno nabití.

Po hatchbacku I.D. Neo, zmíněném SUV I.D. Crozz, mikrobusu I.D. Buzz (a jeho užitkové verzi) a velkém sedanu I.D. Vizzion tak půjde již o pátý model z řady elektromobilů Volkswagenu. Produkční verze Neo bude představena již příští rok, s uvedením velkého SUV Lounge se počítá na rok 2021.

VW zvažuje dostupný elektromobil. Stál by okolo půl milionu korun

VW zvažuje dostupný elektromobil. Stál by okolo půl milionu korun

Volkswagen už mimochodem vyvrátil, že produkční verze konceptu Neo si ponechá toto jméno. Podle zdroje z automobilky se jedná pouze o pracovní označení a vůz bude nabízen pod jiným názvem. S touto informací lze počítat, že i zbytek konceptů I.D. nakonec přijede s novými jmény u svých sériových verzí.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 31 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků