Další elektromobil od VW: Vrcholem rodiny I.D. bude luxusní sedmimístné SUV

Volkswagen již plánuje další plně elektrický model. Tentokrát půjde o luxusní SUV o velikosti současného Touaregu.

Britský Autocar přichází s informacemi, že dosavadní řadu elektrických konceptů I.D. od Volkswagenu zanedlouho rozšíří další model. Novinka zatím nazvaná I.D. Lounge by předpovídala sedmimístné luxusní SUV jakožto vrcholný model rodiny elektromobilů. Premiéra konceptu je podle všeho naplánovaná na dubnový autosalon v Šanghaji.

Rozměrově by se měla novinka rovnat současnému Touaregu a samozřejmě využít novou platformu MEB určenou pro elektrifikované modely VW. Na rozdíl od dřívějšího konceptu I.D. Crozz si má ale I.D. Lounge ponechat klasičtější tvary zádě bez svažující se střechy jako u „kupé“. Pohonné ústrojí se pak nebude velmi lišit od techniky již představené v mikrobusu I.D. Buzz.

VW plánuje snížení nákladů a zjednodušení nabídky modelů. Chce ušetřit

VW plánuje snížení nákladů a zjednodušení nabídky modelů. Chce ušetřit

Nejpravděpodobněji tedy dojde na pár elektromotorů (jeden pro každou nápravu) s kombinovaným výkonem okolo 275 kW (374 koní), zatímco baterie o kapacitě 111 kWh uložené v podlaze zajistí dojezd až 600 kilometrů na jedno nabití.

Po hatchbacku I.D. Neo, zmíněném SUV I.D. Crozz, mikrobusu I.D. Buzz (a jeho užitkové verzi) a velkém sedanu I.D. Vizzion tak půjde již o pátý model z řady elektromobilů Volkswagenu. Produkční verze Neo bude představena již příští rok, s uvedením velkého SUV Lounge se počítá na rok 2021.

VW zvažuje dostupný elektromobil. Stál by okolo půl milionu korun

VW zvažuje dostupný elektromobil. Stál by okolo půl milionu korun

Volkswagen už mimochodem vyvrátil, že produkční verze konceptu Neo si ponechá toto jméno. Podle zdroje z automobilky se jedná pouze o pracovní označení a vůz bude nabízen pod jiným názvem. S touto informací lze počítat, že i zbytek konceptů I.D. nakonec přijede s novými jmény u svých sériových verzí.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 7 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 36 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků