Další elektrický pick-up v dohlednu. Novou značku Lordstown čeká silná konkurence

Na trhu elektrických pick-upů bude ještě pořádně horko, tedy alespoň v Americe. Do popředí se v tomto odvětví dere další mladá automobilka.

O svůj kus koláče mezi elektrickými pick-upy se bude v USA ucházet další nová automobilka. O společnosti Lordstown Motors možná ještě hodně uslyšíme, nyní tento start-up odkoupil uzavřenou továrnu General Motors v Ohiu, kde bude chtít začít produkci svého vlastního pick-upu na baterky.

Tesla upřesňuje premiéru elektrického pick-upu. Elon Musk mu říká Cybertruck

Tesla upřesňuje premiéru elektrického pick-upu. Elon Musk mu říká Cybertruck

Lordstown Motors vzniklo pod vedením firmy Workhorse, která má současně zájem o výrobu nových hybridních dodávek pro americkou poštu. Tato vozidla by měla rovněž vznikat v nově zakoupené továrně Lordstownu po boku zamýšleného čistě elektrického pick-upu. I pokud se ale automobilce podaří zajistit nutné financování projektu, musí počítat s opravdu silnou konkurencí.

Kromě samotného Fordu, který už chystá elektrickou verzi svého bestselleru F-150, se zanedlouho přidá do hry i dlouho očekávaný pick-up od Tesly, jehož premiéra proběhne na konci listopadu. Dále zde máme mladou značku Rivian s modelem R1T, do které již investovali giganti jako Amazon a právě taky Ford, a nelze přehlédnout i detroitský Bollinger s jeho pracanty B1 a B2.

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Lordstown zatím nazývá svůj pick-up jako „Endurance truck“ (vytrvalostní/odolný pick-up) a pohon má zajistit čtveřice elektromotorů, jeden pro každé kolo. Na veřejnosti už jsou také první ilustrace zobrazující design pick-upu s poměrně tradičními proporcemi, avšak doplněné řadou futuristicky vypadajících prvků.  

Produkce by měla započít už příští rok. Lordstown Motors přitom zamýšlí využít pracovní sílu těch lidí, kteří právě v továrně General Motors po jejím zavření ztratili práci.

Galerie doplněna o Ford F-150 Electric, Rivian R1T a Bollinger B2.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků