Další elektrický pick-up v dohlednu. Novou značku Lordstown čeká silná konkurence

Na trhu elektrických pick-upů bude ještě pořádně horko, tedy alespoň v Americe. Do popředí se v tomto odvětví dere další mladá automobilka.

O svůj kus koláče mezi elektrickými pick-upy se bude v USA ucházet další nová automobilka. O společnosti Lordstown Motors možná ještě hodně uslyšíme, nyní tento start-up odkoupil uzavřenou továrnu General Motors v Ohiu, kde bude chtít začít produkci svého vlastního pick-upu na baterky.

Tesla upřesňuje premiéru elektrického pick-upu. Elon Musk mu říká Cybertruck

Tesla upřesňuje premiéru elektrického pick-upu. Elon Musk mu říká Cybertruck

Lordstown Motors vzniklo pod vedením firmy Workhorse, která má současně zájem o výrobu nových hybridních dodávek pro americkou poštu. Tato vozidla by měla rovněž vznikat v nově zakoupené továrně Lordstownu po boku zamýšleného čistě elektrického pick-upu. I pokud se ale automobilce podaří zajistit nutné financování projektu, musí počítat s opravdu silnou konkurencí.

Kromě samotného Fordu, který už chystá elektrickou verzi svého bestselleru F-150, se zanedlouho přidá do hry i dlouho očekávaný pick-up od Tesly, jehož premiéra proběhne na konci listopadu. Dále zde máme mladou značku Rivian s modelem R1T, do které již investovali giganti jako Amazon a právě taky Ford, a nelze přehlédnout i detroitský Bollinger s jeho pracanty B1 a B2.

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Lordstown zatím nazývá svůj pick-up jako „Endurance truck“ (vytrvalostní/odolný pick-up) a pohon má zajistit čtveřice elektromotorů, jeden pro každé kolo. Na veřejnosti už jsou také první ilustrace zobrazující design pick-upu s poměrně tradičními proporcemi, avšak doplněné řadou futuristicky vypadajících prvků.  

Produkce by měla započít už příští rok. Lordstown Motors přitom zamýšlí využít pracovní sílu těch lidí, kteří právě v továrně General Motors po jejím zavření ztratili práci.

Galerie doplněna o Ford F-150 Electric, Rivian R1T a Bollinger B2.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 65 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků