Další elektrická dodávka s pořádným dojezdem. Citroën e-Jumpy ujede až 330 km

Elektrickým užitkovým vozům se často vyčítá jejich malý dojezd. S novou vlnou elektrických dodávek od koncernu PSA se už ale nebudete bát ani za město.

Francouzský Citroën představil novou plně elektrickou dodávku e-Jumpy, která se tak stává druhým užitkovým vozem do zásuvky v nabídce. Kompletní modelovou řadu dodávek na elektřinu by pak měl doplnit i model e-Berlingo, jehož příchod se očekává v roce 2021.

Citroën e-Jumpy sdílí techniku s dříve představeným Opelem Vivaro-e. Do nákladového prostoru Citroënu naložíte až 1275 kilogramů nákladu, což je srovnatelné se spalovací verzí XS. Za sebou pak může táhnout další tunu nákladu. Stejně jako spalovací verze, bude i ta elektrická k mání ve třech verzích karoserie - XS, M a XL.

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

e-Jumpy se bude nabízet se dvěma verzemi baterie. Slabší o kapacitě 50 kWh vystačí na jedno nabití k ujetí 230 km. Pro náročnější zákazníky tu pak bude verze s 75kWh baterií, která vydrží až na 330 kilometrů. Oba vozy mají shodný výkon 100 kW (136 koní) a maximální rychlost omezenou na 130 km/h. K mání jsou pak tři jízdní režimy - Eco, Normal a Power.

TEST Citroën Berlingo 1.5 BlueHDi 130: Dělník intelektuál

TEST Citroën Berlingo 1.5 BlueHDi 130: Dělník intelektuál

Vozy lze nabíjet u stanice s výkonem 100 kW. Standardní baterie se tak nabije na 80 % kapacity za 30 minut. Větší baterii to bude trvat o čtvrt hodiny déle. Z domácího wallboxu se menší baterie nabije za necelých 8 hodin. Vůz je navíc vybavený aplikací, která mapuje 160.000 nabíjecích stanic po celé Evropě.

K užitkovým vozům se dnes již pojí i zajímavá výbava a e-Jumpy není výjimkou. Na palubě najdete dotykový infotainment, parkovací kameru, asistenční systémy nebo bezklíčový vstup. Ceny zatím nejsou známy.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 66 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků