Další Corvetty v řadě: Otevřené verze C8 a závoďáku C8.R se dočkáme na podzim

Po premiéře nového Chevroletu Corvette Stingray se již netrpělivě očekávají i jeho další varianty. A dočkat se máme už na podzim.

Nový Chevrolet Corvette Stingray už byl motoristickými médii teoreticky rozebrán do posledního šroubku a je již naprosto zřejmé, že tato nová generace (C8) s motorem uloženým uprostřed se dočká hned několika dalších variant. Kromě výkonnějších specifikací se nyní pozornost zaměřuje na otevřenou variantu Convertible a závoďák C8.R.

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Již během premiéry standardní verze s 6,2litrovým osmiválcem LT2 ukázal Chevrolet menší upoutávku na otevřený Convertible. Design vozu je už tedy zcela jasný. Na druhou stranu, oddělitelný prostřední panel střechy má i základní kupé. Convertible však dostane tradičněji řešenou záď s ochrannými oblouky za kabinou.

Nyní v další nové upoutávce Chevrolet potvrzuje, že otevřené Corvetty C8 se dočkáme již letos na podzim. Oficiální datum sice stále neznáme, k této premiéře se ale rovněž přidá odhalení závodního vozu C8.R, který automobilka v maskované podobě testuje už delší dobu.

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Standardní Corvette Stingray Convertible bude mít pod kapotou zcela určitě zmíněný osmiválec LT2, přičemž se stejně jako u kupé počítá se sportovním balíčkem Z51, který vozu zajistí sportovní výfuk a lehce zvýšený výkon o 369 kW (502 koní) – bez něj má C8 o pět koní méně.

Kolem pětistovky koní, v závislosti na pravidlech závodní série, se přitom počítá také u C8.R, se kterou by se Chevrolet určitě podíval mimo domácí okruhové podniky také do Evropy, například příští rok na Le Mans. Samotný motor a jeho úpravy by poté mohly být předzvěstí ostřejších silničních verzí Corvetty C8.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků