Další Corvetty v řadě: Otevřené verze C8 a závoďáku C8.R se dočkáme na podzim

Po premiéře nového Chevroletu Corvette Stingray se již netrpělivě očekávají i jeho další varianty. A dočkat se máme už na podzim.

Nový Chevrolet Corvette Stingray už byl motoristickými médii teoreticky rozebrán do posledního šroubku a je již naprosto zřejmé, že tato nová generace (C8) s motorem uloženým uprostřed se dočká hned několika dalších variant. Kromě výkonnějších specifikací se nyní pozornost zaměřuje na otevřenou variantu Convertible a závoďák C8.R.

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Již během premiéry standardní verze s 6,2litrovým osmiválcem LT2 ukázal Chevrolet menší upoutávku na otevřený Convertible. Design vozu je už tedy zcela jasný. Na druhou stranu, oddělitelný prostřední panel střechy má i základní kupé. Convertible však dostane tradičněji řešenou záď s ochrannými oblouky za kabinou.

Nyní v další nové upoutávce Chevrolet potvrzuje, že otevřené Corvetty C8 se dočkáme již letos na podzim. Oficiální datum sice stále neznáme, k této premiéře se ale rovněž přidá odhalení závodního vozu C8.R, který automobilka v maskované podobě testuje už delší dobu.

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Mustang slaví 55 let od uvedení. Edice Mustang55 může mít jednou velkou cenu

Standardní Corvette Stingray Convertible bude mít pod kapotou zcela určitě zmíněný osmiválec LT2, přičemž se stejně jako u kupé počítá se sportovním balíčkem Z51, který vozu zajistí sportovní výfuk a lehce zvýšený výkon o 369 kW (502 koní) – bez něj má C8 o pět koní méně.

Kolem pětistovky koní, v závislosti na pravidlech závodní série, se přitom počítá také u C8.R, se kterou by se Chevrolet určitě podíval mimo domácí okruhové podniky také do Evropy, například příští rok na Le Mans. Samotný motor a jeho úpravy by poté mohly být předzvěstí ostřejších silničních verzí Corvetty C8.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků