Dálniční známky začínají v Rakousku kontrolovat kamery

Na rakouských dálnicích byl do ostrého provozu nasazen systém, který má za úkol najít ty, kteří jedou bez dálniční známky, případně s již neplatným kuponem. Po testech byl nový mobilní systém instalován na dálnici A23 nedaleko Vídně, kde je schopen zjistit, zda má řidič přilepenou dálniční známku. Navíc systém skládající se ze dvou kamer a systému na rozpoznání obrazu umí poznat i to, zda je známka platná. Systém má být natolik přesný, že známku rozpozná i za velmi hustého deště nebo při velmi znečištěném okně.

Mobilní systém se bude nasazovat výhradně tam, kam se nelze dostat s běžnou dopravní hlídkou a to např. z důvodu bezpečnosti. Vjezdy a výjezdy do tunelů a další místa jsou tak pro tento systém jako stvořená.

Rakouští řidiči jsou co do používání dálničních známek velmi disciplinovaní, doposud odhalení hříšnicí jsou z více než 80 procent občané cizích států. Pokuta přitom činí až 120 eur, což se s ohledem na roční cenu známky 72 eur zrovna nevyplatí.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků