Dálniční známky začínají v Rakousku kontrolovat kamery

Na rakouských dálnicích byl do ostrého provozu nasazen systém, který má za úkol najít ty, kteří jedou bez dálniční známky, případně s již neplatným kuponem. Po testech byl nový mobilní systém instalován na dálnici A23 nedaleko Vídně, kde je schopen zjistit, zda má řidič přilepenou dálniční známku. Navíc systém skládající se ze dvou kamer a systému na rozpoznání obrazu umí poznat i to, zda je známka platná. Systém má být natolik přesný, že známku rozpozná i za velmi hustého deště nebo při velmi znečištěném okně.

Mobilní systém se bude nasazovat výhradně tam, kam se nelze dostat s běžnou dopravní hlídkou a to např. z důvodu bezpečnosti. Vjezdy a výjezdy do tunelů a další místa jsou tak pro tento systém jako stvořená.

Rakouští řidiči jsou co do používání dálničních známek velmi disciplinovaní, doposud odhalení hříšnicí jsou z více než 80 procent občané cizích států. Pokuta přitom činí až 120 eur, což se s ohledem na roční cenu známky 72 eur zrovna nevyplatí.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků