Dálniční známky v příštím roce opět podraží

Po aféře, kdy muselo ministerstvo dopravy zkrátit platnost ročních kupónu o jeden měsíc a aféře, kdy ceny známek sice zůstaly zachovány, ale zkrátila se platnost, přichází po delší době opět klasické zdražení našich povolenek pro jízdu po našich placených „hopsa straße“.

Dálniční známky pro rok 2008 totiž mírně podraží. Roční známka bude stát pro vozy do 3,5 tuny rovnou tisícovku, tedy o 100 korun více než doposud. Nákladní vozy nad 3,5 tuny pak zaplatí 8 000 Kč místo dosavadních sedmi.

Kratší kupony pak podraží také, ale jen v řádu desetikorun. Měsíční kupon bude stát 330 Kč (doposud 300 Kč) a sedmidenní pak bude stát 220 Kč (doposud 200 Kč).

Díky tomuto opatření se předpokládá, že se vybere o zhruba 350 mil. korun více než letos. Snad padnou alespoň na předraženou českou dálniční nekvalitu a ne na záplatování děr v sociálním systému či zdravotnictví.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků