Dálniční známky v příštím roce opět podraží

Po aféře, kdy muselo ministerstvo dopravy zkrátit platnost ročních kupónu o jeden měsíc a aféře, kdy ceny známek sice zůstaly zachovány, ale zkrátila se platnost, přichází po delší době opět klasické zdražení našich povolenek pro jízdu po našich placených „hopsa straße“.

Dálniční známky pro rok 2008 totiž mírně podraží. Roční známka bude stát pro vozy do 3,5 tuny rovnou tisícovku, tedy o 100 korun více než doposud. Nákladní vozy nad 3,5 tuny pak zaplatí 8 000 Kč místo dosavadních sedmi.

Kratší kupony pak podraží také, ale jen v řádu desetikorun. Měsíční kupon bude stát 330 Kč (doposud 300 Kč) a sedmidenní pak bude stát 220 Kč (doposud 200 Kč).

Díky tomuto opatření se předpokládá, že se vybere o zhruba 350 mil. korun více než letos. Snad padnou alespoň na předraženou českou dálniční nekvalitu a ne na záplatování děr v sociálním systému či zdravotnictví.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků