Dálniční známky v příštím roce opět podraží

Po aféře, kdy muselo ministerstvo dopravy zkrátit platnost ročních kupónu o jeden měsíc a aféře, kdy ceny známek sice zůstaly zachovány, ale zkrátila se platnost, přichází po delší době opět klasické zdražení našich povolenek pro jízdu po našich placených „hopsa straße“.

Dálniční známky pro rok 2008 totiž mírně podraží. Roční známka bude stát pro vozy do 3,5 tuny rovnou tisícovku, tedy o 100 korun více než doposud. Nákladní vozy nad 3,5 tuny pak zaplatí 8 000 Kč místo dosavadních sedmi.

Kratší kupony pak podraží také, ale jen v řádu desetikorun. Měsíční kupon bude stát 330 Kč (doposud 300 Kč) a sedmidenní pak bude stát 220 Kč (doposud 200 Kč).

Díky tomuto opatření se předpokládá, že se vybere o zhruba 350 mil. korun více než letos. Snad padnou alespoň na předraženou českou dálniční nekvalitu a ne na záplatování děr v sociálním systému či zdravotnictví.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků