Dálnici z Brna do Vídně stihly další komplikace

Přestože začne letos Rakousko stavět dálnici z Vídně do Česka, nedokončí ji až k hranicím. Důvodem je to, že není doposud zcela jasné, kudy povede český úsek a kde se tak česká část této spojnice dotkne hranic. Nynější varianta silnice R52 od Pohořelic, přes Novomlýnské nádrže do Mikulova se otřásá ve svých základech. Tradiční odpůrci - ekologové, nesouhlasí s nynější trasou a spolu s obcemi, vedle kterých by tato silnice měla vést, jsou proti této trase a navrhují využití stávající dálnice D2 do Břeclavi s tím, že by rakouská strana nevedla dálnici směrem na Mikulova, ale směrem na Břeclav. Tito odpůrci již podali žalobu na rozhodnutí jihomoravského zastupitelství a tak, dokud nebude soudně rozhodnuto, nelze čekat urychlení jízdy do Rakouské metropole. Pokud odpůrci neuspějí, začne se nynější R52 rozšiřovat již v roce 2007 a řidiči využijí čtyřproudé silnice na hranice do roku 2011, tedy o dva roky později, než plánuje dokončení svého úseku rakouská strana.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků