Dálnici z Brna do Vídně stihly další komplikace

Přestože začne letos Rakousko stavět dálnici z Vídně do Česka, nedokončí ji až k hranicím. Důvodem je to, že není doposud zcela jasné, kudy povede český úsek a kde se tak česká část této spojnice dotkne hranic. Nynější varianta silnice R52 od Pohořelic, přes Novomlýnské nádrže do Mikulova se otřásá ve svých základech. Tradiční odpůrci - ekologové, nesouhlasí s nynější trasou a spolu s obcemi, vedle kterých by tato silnice měla vést, jsou proti této trase a navrhují využití stávající dálnice D2 do Břeclavi s tím, že by rakouská strana nevedla dálnici směrem na Mikulova, ale směrem na Břeclav. Tito odpůrci již podali žalobu na rozhodnutí jihomoravského zastupitelství a tak, dokud nebude soudně rozhodnuto, nelze čekat urychlení jízdy do Rakouské metropole. Pokud odpůrci neuspějí, začne se nynější R52 rozšiřovat již v roce 2007 a řidiči využijí čtyřproudé silnice na hranice do roku 2011, tedy o dva roky později, než plánuje dokončení svého úseku rakouská strana.
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků