Dálnici z Brna do Vídně stihly další komplikace

Přestože začne letos Rakousko stavět dálnici z Vídně do Česka, nedokončí ji až k hranicím. Důvodem je to, že není doposud zcela jasné, kudy povede český úsek a kde se tak česká část této spojnice dotkne hranic. Nynější varianta silnice R52 od Pohořelic, přes Novomlýnské nádrže do Mikulova se otřásá ve svých základech. Tradiční odpůrci - ekologové, nesouhlasí s nynější trasou a spolu s obcemi, vedle kterých by tato silnice měla vést, jsou proti této trase a navrhují využití stávající dálnice D2 do Břeclavi s tím, že by rakouská strana nevedla dálnici směrem na Mikulova, ale směrem na Břeclav. Tito odpůrci již podali žalobu na rozhodnutí jihomoravského zastupitelství a tak, dokud nebude soudně rozhodnuto, nelze čekat urychlení jízdy do Rakouské metropole. Pokud odpůrci neuspějí, začne se nynější R52 rozšiřovat již v roce 2007 a řidiči využijí čtyřproudé silnice na hranice do roku 2011, tedy o dva roky později, než plánuje dokončení svého úseku rakouská strana.
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky