Dálnice přes gotthardský průsmyk od pátku opět v provozu

Více než dva měsíce byl uzavřena švýcarská dálnice přes gotthardský průsmyk. Po květnovém sesuvu půdy a kamení, při němž byli usmrceni dva turisté, skončili asanační a zajišťovací práce. Švýcarské úřady nechaly postupně odstřelit téměř šest tisíc metrů krychlových nestabilního kamení a skály. Poté byly nově nainstalovány ochranné sítě, které mají zabránit drobným sesuvům kamení.

Od tohoto pátku bude tedy dálnice opět v provozu a řidičům se tak výrazně usnadní cestování ze severní Evropy do Itálie.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků