Dálnice: poslanci zamítli zákon o vyvlastňování pozemků

Poslanci už podruhé zamítli zákon, který by podstatným způsobem zrychlil vyvlastnění pozemků pod připravovanými silnicemi a dálnicemi. Zatímco podle současné právní úpravy musí o tom, že je stavba silnice nebo dálnice ve veřejném zájmu rozhodnout stavební úřad, v nové úpravě by byly komunikace ve veřejném zájmu automaticky. Majitelé pozemků by tak museli svoje pozemky pod budoucími silnicemi a dálnicemi prodat bez možnosti odvolání.

Toto nařízení by obešlo i ekologická hnutí, která by nemohla protestovat stejně jako obce, které by nemohly navrhnout změnu trasy. Celkově by novela podstatně zrychlila stavbu nových komunikací (což kvituje ŘSD), nicméně mnozí poslanci ji označili za krajně nesystémovou. Libor Ambrozek, ministr životního prostředí, pak uvedl, že kdybychom kvůli každé drobnosti přijímali zvláštní novely a usnesení, byl by v našem právním řádu pořádný chaos.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků