Dálnice D8 přes České středohoří se začne stavět ještě letos

Nový úsek dálnice D8, který povede přes České středohoří, se začne stavět ještě v letošním roce. Řidiči by tak v případě, že vše půjde podle plánu, mohli využívat plnohodnotného spojení mezi Prahou, Ústím nad Labem a Drážďanami v roce 2009. Zdržení by mohlo nastat jen v případě, že úseky nezískají ekologické výjimky v potřebném časovém horizontu. V případě problému s ekology by došlo k zprovoznění celé dálnice o rok později, tedy v roce 2010.

Stavba dálnice D8 však nijak nestojí a v prosinci tohoto roku se zprovozní úsek o délce přes 23 km mezi Ústím nad Labem a hranicí s Německem. V závěru roku tak bude dokončeno spojení s německou dálnicí A17 do Drážďan.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků