Dálnice D8 přes České středohoří se začne stavět ještě letos

Nový úsek dálnice D8, který povede přes České středohoří, se začne stavět ještě v letošním roce. Řidiči by tak v případě, že vše půjde podle plánu, mohli využívat plnohodnotného spojení mezi Prahou, Ústím nad Labem a Drážďanami v roce 2009. Zdržení by mohlo nastat jen v případě, že úseky nezískají ekologické výjimky v potřebném časovém horizontu. V případě problému s ekology by došlo k zprovoznění celé dálnice o rok později, tedy v roce 2010.

Stavba dálnice D8 však nijak nestojí a v prosinci tohoto roku se zprovozní úsek o délce přes 23 km mezi Ústím nad Labem a hranicí s Německem. V závěru roku tak bude dokončeno spojení s německou dálnicí A17 do Drážďan.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků