Dálnice D8 přes České středohoří se začne stavět ještě letos

Nový úsek dálnice D8, který povede přes České středohoří, se začne stavět ještě v letošním roce. Řidiči by tak v případě, že vše půjde podle plánu, mohli využívat plnohodnotného spojení mezi Prahou, Ústím nad Labem a Drážďanami v roce 2009. Zdržení by mohlo nastat jen v případě, že úseky nezískají ekologické výjimky v potřebném časovém horizontu. V případě problému s ekology by došlo k zprovoznění celé dálnice o rok později, tedy v roce 2010.

Stavba dálnice D8 však nijak nestojí a v prosinci tohoto roku se zprovozní úsek o délce přes 23 km mezi Ústím nad Labem a hranicí s Německem. V závěru roku tak bude dokončeno spojení s německou dálnicí A17 do Drážďan.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků