Dálnice D8 přes České středohoří se začne stavět ještě letos

Nový úsek dálnice D8, který povede přes České středohoří, se začne stavět ještě v letošním roce. Řidiči by tak v případě, že vše půjde podle plánu, mohli využívat plnohodnotného spojení mezi Prahou, Ústím nad Labem a Drážďanami v roce 2009. Zdržení by mohlo nastat jen v případě, že úseky nezískají ekologické výjimky v potřebném časovém horizontu. V případě problému s ekology by došlo k zprovoznění celé dálnice o rok později, tedy v roce 2010.

Stavba dálnice D8 však nijak nestojí a v prosinci tohoto roku se zprovozní úsek o délce přes 23 km mezi Ústím nad Labem a hranicí s Německem. V závěru roku tak bude dokončeno spojení s německou dálnicí A17 do Drážďan.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků