Dálnice D47: úsek z Lipníka do Bělotína se prodraží o miliardy

Stavba dálnice D47 je téměř jako noční můra. Nejprve tu byla aféra s výběrovým (ne)řízením Zemanovy vlády, kdy vyhrála firma H&C. S tou ale Špidlova vláda letos na jaře rozvázala smlouvu, která byla označena jako nevýhodná. Pro úsek o délce 15,4 km mezi Lipníkem nad Bečvou a Bělotínem byla ve výběrovém řízení zvolena společnost Skanska, která ovšem tento kousek postaví o 3,32 milardy dráže než H&C; celkem na tento „kousek“ dálnice padne téměř devět miliard korun.

Ministr dopravy Šimonovský na jaře vládu přesvědčil, že je schopen postavit celou dálnici D47 o délce 80 km o 40 miliard levněji, než slibovalo konsorcium H&C a rovněž slíbil, že celou stavbu stihne do konce roku 2008. Kvůli různým sporům a správním řízením o jednotlivé kousky dálnice se ale termín dokončení protáhne až do roku 2009. Přesto ministr říká, že dálnici budou moci řidiči používat už koncem roku 2008; nelze prý zaměňovat pojmy „dokončení“ a „zprovoznění“, píše Právo.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa výstavby dálnic a hlavních rychlostních komunikací

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků