Dálnice D47: úsek z Lipníka do Bělotína se prodraží o miliardy

Stavba dálnice D47 je téměř jako noční můra. Nejprve tu byla aféra s výběrovým (ne)řízením Zemanovy vlády, kdy vyhrála firma H&C. S tou ale Špidlova vláda letos na jaře rozvázala smlouvu, která byla označena jako nevýhodná. Pro úsek o délce 15,4 km mezi Lipníkem nad Bečvou a Bělotínem byla ve výběrovém řízení zvolena společnost Skanska, která ovšem tento kousek postaví o 3,32 milardy dráže než H&C; celkem na tento „kousek“ dálnice padne téměř devět miliard korun.

Ministr dopravy Šimonovský na jaře vládu přesvědčil, že je schopen postavit celou dálnici D47 o délce 80 km o 40 miliard levněji, než slibovalo konsorcium H&C a rovněž slíbil, že celou stavbu stihne do konce roku 2008. Kvůli různým sporům a správním řízením o jednotlivé kousky dálnice se ale termín dokončení protáhne až do roku 2009. Přesto ministr říká, že dálnici budou moci řidiči používat už koncem roku 2008; nelze prý zaměňovat pojmy „dokončení“ a „zprovoznění“, píše Právo.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa výstavby dálnic a hlavních rychlostních komunikací

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků