Dálnice D3 z Prahy do Jižních Čech má definitivní podobu

Po vleklých sporech mezi ministerstvem životního prostředí, Jihočeským krajem a ekology rozhodla vláda o definitivní podobě této dálnice, která spojí Prahu s Rakouskem. Dálnice D3 tak povede tzv. stabilizovanou trasou a její délka bude činit celkem 140 km. I když je již část obchvatu kolem Tábora hotova, celá dálnice bude dokončena až v roce 2020. Konečná podoba tedy počítá se samostatným napojením na pražský městský okruh, odkud míří kolem Jílového na jih Posázavím. Na důstojné spojení Prahy s Českými Budějovicemi si ale ještě patnáct let počkáme.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků