Dálnice D11 nebude letos dostavěna, TPCA vyčkává

Dálnice D11, která měla pokračovat z Poděbrad do Hradce Králové, nebude dostavěná do konce tohoto roku. Přitom její dokončení do konce roku 2005 slíbila vláda, když lákala konsocrium TPCA, aby zde postavilo továrnu pro vozy Aygo, C1 a 107. Kvůli absenci dálnice musí kamiony z a do továrny jezdit po okresních komunikacích, což nejen zdržuje, ale také trápí obyvatele okolních vesnic.

Stavbaři letos dokončí pouze úsek do Žehuně, kde budou kamiony z dálnice sjíždět směrem k továrně TPCA. Kamiony a řidiči jedoucí na Prahu budou muset jet přes Velký Osek, což se obyvatelům a starostovi nelíbí; po zahájení plného provozu by totiž mohlo jít až o 300 kamionů denně. Starosta dokonce zvažuje, že by silnici na prostest zablokovali.

Dálnice bude dostavěna až příští rok; dříve to nebude kvůli ekologickým aktivistům a sporům o pozemky možné. Otázkou je, jaké z toho vyvodí TPCA důsledky.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků