Dálnice D11 nebude letos dostavěna, TPCA vyčkává

Dálnice D11, která měla pokračovat z Poděbrad do Hradce Králové, nebude dostavěná do konce tohoto roku. Přitom její dokončení do konce roku 2005 slíbila vláda, když lákala konsocrium TPCA, aby zde postavilo továrnu pro vozy Aygo, C1 a 107. Kvůli absenci dálnice musí kamiony z a do továrny jezdit po okresních komunikacích, což nejen zdržuje, ale také trápí obyvatele okolních vesnic.

Stavbaři letos dokončí pouze úsek do Žehuně, kde budou kamiony z dálnice sjíždět směrem k továrně TPCA. Kamiony a řidiči jedoucí na Prahu budou muset jet přes Velký Osek, což se obyvatelům a starostovi nelíbí; po zahájení plného provozu by totiž mohlo jít až o 300 kamionů denně. Starosta dokonce zvažuje, že by silnici na prostest zablokovali.

Dálnice bude dostavěna až příští rok; dříve to nebude kvůli ekologickým aktivistům a sporům o pozemky možné. Otázkou je, jaké z toho vyvodí TPCA důsledky.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 24 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků