Dálnice D1 je přetížená; co s tím?

Každý, kdo často brázdí naši nejdelší dálnici D1, ví, že má malou kapacitu. Provoz je na ní vyšší, než bylo původně plánováno; ostatně tomu jsme se na AutoRevue.cz věnovali už několikrát. Hustá doprava je bohužel příčinou častých nehod, kvůli kterým se nejednou musí uzavřít celý směr i na několik hodin. Jen za první dva měsíce se na ní stalo 511 nehod, nejtragičtější byla hromadná havárie více než 40 aut v polovině února.

Ředitelství silnici a dálnic proto uvažuje o rozšíření dvouproudové komunikace na tříproudovou podobně, jako je tomu nyní u Prahy. Nejdříve bude na řadě úsek cca 30 km před Brnem; tam by se mělo začít stavět přibližně v roce 2009. Rozšiřování dalších úseků je teprve ve fázi jednání a zvažování. Nejdříve přijdou na řadu alternativní trasy, např. R35 mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Ta by mohla odčerpat část dopravy, která míří ze severní Moravy na Prahu, uvedl Jan Hoření z ŘSD pro dnešní Motoržurnál.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků