Dálnice D1 je přetížená; co s tím?

Každý, kdo často brázdí naši nejdelší dálnici D1, ví, že má malou kapacitu. Provoz je na ní vyšší, než bylo původně plánováno; ostatně tomu jsme se na AutoRevue.cz věnovali už několikrát. Hustá doprava je bohužel příčinou častých nehod, kvůli kterým se nejednou musí uzavřít celý směr i na několik hodin. Jen za první dva měsíce se na ní stalo 511 nehod, nejtragičtější byla hromadná havárie více než 40 aut v polovině února.

Ředitelství silnici a dálnic proto uvažuje o rozšíření dvouproudové komunikace na tříproudovou podobně, jako je tomu nyní u Prahy. Nejdříve bude na řadě úsek cca 30 km před Brnem; tam by se mělo začít stavět přibližně v roce 2009. Rozšiřování dalších úseků je teprve ve fázi jednání a zvažování. Nejdříve přijdou na řadu alternativní trasy, např. R35 mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Ta by mohla odčerpat část dopravy, která míří ze severní Moravy na Prahu, uvedl Jan Hoření z ŘSD pro dnešní Motoržurnál.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků