Dálnice D1 je přetížená; co s tím?

Každý, kdo často brázdí naši nejdelší dálnici D1, ví, že má malou kapacitu. Provoz je na ní vyšší, než bylo původně plánováno; ostatně tomu jsme se na AutoRevue.cz věnovali už několikrát. Hustá doprava je bohužel příčinou častých nehod, kvůli kterým se nejednou musí uzavřít celý směr i na několik hodin. Jen za první dva měsíce se na ní stalo 511 nehod, nejtragičtější byla hromadná havárie více než 40 aut v polovině února.

Ředitelství silnici a dálnic proto uvažuje o rozšíření dvouproudové komunikace na tříproudovou podobně, jako je tomu nyní u Prahy. Nejdříve bude na řadě úsek cca 30 km před Brnem; tam by se mělo začít stavět přibližně v roce 2009. Rozšiřování dalších úseků je teprve ve fázi jednání a zvažování. Nejdříve přijdou na řadu alternativní trasy, např. R35 mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Ta by mohla odčerpat část dopravy, která míří ze severní Moravy na Prahu, uvedl Jan Hoření z ŘSD pro dnešní Motoržurnál.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků