Dálnice D1 je přetížená; co s tím?

Každý, kdo často brázdí naši nejdelší dálnici D1, ví, že má malou kapacitu. Provoz je na ní vyšší, než bylo původně plánováno; ostatně tomu jsme se na AutoRevue.cz věnovali už několikrát. Hustá doprava je bohužel příčinou častých nehod, kvůli kterým se nejednou musí uzavřít celý směr i na několik hodin. Jen za první dva měsíce se na ní stalo 511 nehod, nejtragičtější byla hromadná havárie více než 40 aut v polovině února.

Ředitelství silnici a dálnic proto uvažuje o rozšíření dvouproudové komunikace na tříproudovou podobně, jako je tomu nyní u Prahy. Nejdříve bude na řadě úsek cca 30 km před Brnem; tam by se mělo začít stavět přibližně v roce 2009. Rozšiřování dalších úseků je teprve ve fázi jednání a zvažování. Nejdříve přijdou na řadu alternativní trasy, např. R35 mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Ta by mohla odčerpat část dopravy, která míří ze severní Moravy na Prahu, uvedl Jan Hoření z ŘSD pro dnešní Motoržurnál.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 19 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků