Dálnice bude sledovat centrální kamerový systém

Jednou z možností, jak pomocí dopravní situaci na dálnici D1, je instalace řady kamer, které budou napojeny na centrální dispečink. Ten by sledoval nejvíce kritická místa a v případě nehody by mohla policie, první pomoc či hasiči rychleji a efektivněji zasáhnout. Dispečink by mohl pomocí proměnných značek o nehodě včas informovat řidiče a případně odklonit dopravu mimo dálnici, aby nevznikaly zbytečné kolony. Současně by tímto způsobem - značkami s variabilními texty - bylo možné varovat řidiče před náledím či je připravit na sněhovou vánici.

To by výrazným způsobem ovlivnilo „průchodnost“, nehody by tolik nebrzdily dopravu; navíc by se jich mohlo stávat méně díky včasnému informování řidičů o aktuální situaci. Počet nehod na dálnicích, zejména D1, je totiž alarmující: za minulý rok jich bylo o 20 procent více než v roce 2003. Další informace najdete v článku na iDnes.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 41 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků