Dálnice bude sledovat centrální kamerový systém

Jednou z možností, jak pomocí dopravní situaci na dálnici D1, je instalace řady kamer, které budou napojeny na centrální dispečink. Ten by sledoval nejvíce kritická místa a v případě nehody by mohla policie, první pomoc či hasiči rychleji a efektivněji zasáhnout. Dispečink by mohl pomocí proměnných značek o nehodě včas informovat řidiče a případně odklonit dopravu mimo dálnici, aby nevznikaly zbytečné kolony. Současně by tímto způsobem - značkami s variabilními texty - bylo možné varovat řidiče před náledím či je připravit na sněhovou vánici.

To by výrazným způsobem ovlivnilo „průchodnost“, nehody by tolik nebrzdily dopravu; navíc by se jich mohlo stávat méně díky včasnému informování řidičů o aktuální situaci. Počet nehod na dálnicích, zejména D1, je totiž alarmující: za minulý rok jich bylo o 20 procent více než v roce 2003. Další informace najdete v článku na iDnes.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků