Dakarská rallye byla zrušena

Pořadatelé slavné rallye do Dakaru byli donuceni zrušit letošní jubilejní třicátý ročník. Důvodem pro toto rozhodnutí jsou obavy o bezpečnost jezdců a doprovodných týmů. Po napadení francouzských turistů na konci roku v Mauretánii navíc začala vyhrožovat buňka Al-Kájdy útokem na účastníky závodu. A právě tato hrozba letošní ročník definitivně pohřbila.

Jelikož týmy investovaly desítky milionů dolarů do přípravy svých speciálů a peníze získaly od sponzorů, kteří očekávají návratnost v podobně reklamy, zvažuje se, že by se uspořádal v nejbližší době náhradní závod. Do úvahy připadají tratě v Asii na území Spojených arabských emirátů, Číny, Ruska a dalších destinace.

Zda se uskuteční alespoň náhradní závod by mělo být jasné v nejbližších dnech, ale obecně se má za to, že roční přípravy účastníků přijdou vniveč.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků