Dakarská rallye byla zrušena

Pořadatelé slavné rallye do Dakaru byli donuceni zrušit letošní jubilejní třicátý ročník. Důvodem pro toto rozhodnutí jsou obavy o bezpečnost jezdců a doprovodných týmů. Po napadení francouzských turistů na konci roku v Mauretánii navíc začala vyhrožovat buňka Al-Kájdy útokem na účastníky závodu. A právě tato hrozba letošní ročník definitivně pohřbila.

Jelikož týmy investovaly desítky milionů dolarů do přípravy svých speciálů a peníze získaly od sponzorů, kteří očekávají návratnost v podobně reklamy, zvažuje se, že by se uspořádal v nejbližší době náhradní závod. Do úvahy připadají tratě v Asii na území Spojených arabských emirátů, Číny, Ruska a dalších destinace.

Zda se uskuteční alespoň náhradní závod by mělo být jasné v nejbližších dnech, ale obecně se má za to, že roční přípravy účastníků přijdou vniveč.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků