Dakarská rallye byla zrušena

Pořadatelé slavné rallye do Dakaru byli donuceni zrušit letošní jubilejní třicátý ročník. Důvodem pro toto rozhodnutí jsou obavy o bezpečnost jezdců a doprovodných týmů. Po napadení francouzských turistů na konci roku v Mauretánii navíc začala vyhrožovat buňka Al-Kájdy útokem na účastníky závodu. A právě tato hrozba letošní ročník definitivně pohřbila.

Jelikož týmy investovaly desítky milionů dolarů do přípravy svých speciálů a peníze získaly od sponzorů, kteří očekávají návratnost v podobně reklamy, zvažuje se, že by se uspořádal v nejbližší době náhradní závod. Do úvahy připadají tratě v Asii na území Spojených arabských emirátů, Číny, Ruska a dalších destinace.

Zda se uskuteční alespoň náhradní závod by mělo být jasné v nejbližších dnech, ale obecně se má za to, že roční přípravy účastníků přijdou vniveč.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků