Dakarská rallye byla zrušena

Pořadatelé slavné rallye do Dakaru byli donuceni zrušit letošní jubilejní třicátý ročník. Důvodem pro toto rozhodnutí jsou obavy o bezpečnost jezdců a doprovodných týmů. Po napadení francouzských turistů na konci roku v Mauretánii navíc začala vyhrožovat buňka Al-Kájdy útokem na účastníky závodu. A právě tato hrozba letošní ročník definitivně pohřbila.

Jelikož týmy investovaly desítky milionů dolarů do přípravy svých speciálů a peníze získaly od sponzorů, kteří očekávají návratnost v podobně reklamy, zvažuje se, že by se uspořádal v nejbližší době náhradní závod. Do úvahy připadají tratě v Asii na území Spojených arabských emirátů, Číny, Ruska a dalších destinace.

Zda se uskuteční alespoň náhradní závod by mělo být jasné v nejbližších dnech, ale obecně se má za to, že roční přípravy účastníků přijdou vniveč.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků