Známe trasu Rally Dakar 2021. Nově se pojede i Dakar Classic pro staré závoďáky

Organizátoři Rally Dakar už vypouští první informace o nadcházejícím ročníku 2021. Změn a novinek nebude málo.

Začneme oznámením, že 43. ročník Rally Dakar se pojede opět na území Saúdské Arábie, stejně jako letos, a to od 3. do 15. ledna 2021. Přestože ale místo od loňského přesunutí pryč z Jižní Ameriky zůstává stejné a závodnici budou opět startovat a končit v Džiddě na pobřeží Rudého moře, organizátoři ujišťují, že všechny měřené etapy rally jsou zbrusu nové.

Ředitel dakarské rally David Castera uvedl, že Saúdská Arábie nabízí ještě spoustu zajímavých míst i pro další ročník. Celkem 12 etap nové trasy v saúdské poušti nepoužije žádnou část z etap letošního ročníku. Závodnici mají očekávat techničtější a různorodější rallye s menším počtem rychlých úseků.

Kalendář MotoGP 2020 je konečně na světě! Může se závodit skoro do Vánoc

Kalendář MotoGP 2020 je konečně na světě! Může se závodit skoro do Vánoc

S pandemií koronaviru ve světě organizátoři zatím odhalují jen určité podrobnosti o rally, která by se ovšem měla příští rok oficiálně konat. Přihlášky budou přijímány od 15. června, později 16. a 17. června budou probíhat on-line konference pro účastníky rally, kde organizátoři prozradí další detaily.

Po vzoru letošního podniku budou účastníci rallye dostávat itinerář k trase, takzvaný roadbook, až před startem jednotlivých etap. V dalších ohledech budou zavedena nová opatření s ohledem na zpomalení vozidel a zvýšení bezpečnosti účastníků.

Porsche Cayenne GTS je ostré SUV podle Stuttgartu. K mání je i jako Coupé

Porsche Cayenne GTS je ostré SUV podle Stuttgartu. K mání je i jako Coupé

Elektronické roadbooky budou závodníky upozorňovat na blížící se nebezpečné úseky, přičemž některé opravdu rizikové úseky budou označeny jako „pomalé zóny“ s rychlostí limitovanou na 90 km/h. Motorkářům pak bude omezen počet nových pneumatik a budou muset používat airbagové vesty.

Nakonec se pojede i nový podnik Dakar Classic, ve kterém se utkají posádky se staršími vozidly. Přesněji automobily a kamiony vyrobenými před rokem 2000, které dláždily cestu slavné rally v minulosti. Vozy klasického podniku budou závodit na vyhrazené trase souběžně s hlavní rally.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků