Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Závod pro českou posádku skončil padesát kilometrů severně od Džiddy při testovacích jízdách.

Aktualizace 18:45: Stav Martina Kolomého není tak dobrý, jak se předpokládalo. Podle informací na jeho facebookové stránce má prasklý 3. obratel a 2. naprasklý. Pilot z Bruntálu zveřejnil i snímek z nemocnice, najdete jej v galerii a i autentickým popiskem.

Letošní závod Rallye Dakar 2020 nezačíná moc šťastně. Nedlouho po nastěhování týmů do Saudské Arábie přichází informace, že české zastoupení je o jednu posádku chudší. Martin Kolomý a Jiří Stross z týmu MP-Sports měli během dnešního trénování těžkou nehodu. Oba jsou naštěstí relativně v pořádku a pod dohledem lékařů.

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Martin Kolomý na svém facebookovém profilu uvedl, že s Jirkou do letošního závodu neodstartují. Nedovoluje to technický stav vozidla ani Martinův zdravotní stav. Vůz Ford Raptor RS Cross Country padl těžce na předek, následkem čehož se převrátil. Poškození vozu jsou tak rozsáhlá, že mu nedovolují projít technickými přejímkami.

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Podle Martina Prokopa, v jehož týmu měla posádka startovat, mohl mít vliv na průběh nehody i Kolomého zvyk z kamionů, kdy se v podobných situacích šlapalo na brzdu. Podle Prokopa se ale v autě musí držet plný plyn.

„Někdy bohužel stačí vteřina a je všechno jinak. S Jirkou Strossem do Dakaru 2020 neodstartujeme, nedovolí nám to technický stav vozidla ani ten můj, zdravotní," uvedl Martin Kolomý na svém profilu na facebooku.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Martin Kolomý měl být při letošním ročníku Rallye Dakar oporou Martina Prokopa. Laicky řečeno měl Kolomý Prokopovi krýt záda, aby mohl lídr jet ve větším klidu. Výpadkem Martina Kolomého a Jiřího Strosse ze soutěže bude muset tým MP-Sports změnit strategii. Celé vyjádření si můžete pustit na facebookovém profilu Martina Prokopa.

Zpravodajství z Rallye Dakar 2020 najdete na webu Auto.cz

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků