Martin Kolomý po těžké nehodě na Dakaru zveřejnil první fotku z nemocnice [Aktualizováno]

Závod pro českou posádku skončil padesát kilometrů severně od Džiddy při testovacích jízdách.

Aktualizace 18:45: Stav Martina Kolomého není tak dobrý, jak se předpokládalo. Podle informací na jeho facebookové stránce má prasklý 3. obratel a 2. naprasklý. Pilot z Bruntálu zveřejnil i snímek z nemocnice, najdete jej v galerii a i autentickým popiskem.

Letošní závod Rallye Dakar 2020 nezačíná moc šťastně. Nedlouho po nastěhování týmů do Saudské Arábie přichází informace, že české zastoupení je o jednu posádku chudší. Martin Kolomý a Jiří Stross z týmu MP-Sports měli během dnešního trénování těžkou nehodu. Oba jsou naštěstí relativně v pořádku a pod dohledem lékařů.

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Rallye Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie. Podívejte se na trasu dalšího ročníku

Martin Kolomý na svém facebookovém profilu uvedl, že s Jirkou do letošního závodu neodstartují. Nedovoluje to technický stav vozidla ani Martinův zdravotní stav. Vůz Ford Raptor RS Cross Country padl těžce na předek, následkem čehož se převrátil. Poškození vozu jsou tak rozsáhlá, že mu nedovolují projít technickými přejímkami.

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Tatra zrenovovala svůj dakarský speciál z roku 1986. Zamíří do muzea

Podle Martina Prokopa, v jehož týmu měla posádka startovat, mohl mít vliv na průběh nehody i Kolomého zvyk z kamionů, kdy se v podobných situacích šlapalo na brzdu. Podle Prokopa se ale v autě musí držet plný plyn.

„Někdy bohužel stačí vteřina a je všechno jinak. S Jirkou Strossem do Dakaru 2020 neodstartujeme, nedovolí nám to technický stav vozidla ani ten můj, zdravotní," uvedl Martin Kolomý na svém profilu na facebooku.

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Raritní Mitsubishi Pajero Evo hezky zblízka. Vzniklo pro Dakar, teď může být vaše

Martin Kolomý měl být při letošním ročníku Rallye Dakar oporou Martina Prokopa. Laicky řečeno měl Kolomý Prokopovi krýt záda, aby mohl lídr jet ve větším klidu. Výpadkem Martina Kolomého a Jiřího Strosse ze soutěže bude muset tým MP-Sports změnit strategii. Celé vyjádření si můžete pustit na facebookovém profilu Martina Prokopa.

Zpravodajství z Rallye Dakar 2020 najdete na webu Auto.cz

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků