Dají se výpary z vodíkového auta opravdu dýchat? Šílený pokus Hyundaie odpovídá

Hyundai Motor Spain uspořádal test se svou ambasadorkou a sportovkyní Mireiaou Belmonte, ve kterém dokazuje čistotu svého vodíkového počinu.

Španělské zastoupení korejské automobilky Hyundai vzalo olympijskou vítězku v plaveckých závodech a zavřelo ji do průhledné kopule připojené k výfuku automobilu. To, co vypadá jako scéna z hodně špatného hororu, je ve skutečnosti ukázka, která měla dokázat čistotu provozu vodíkových vozidel.

Jak schopný je Hyundai Nexo vysavač? Za měsíc vyčistil 918 kg vzduchu!

Jak schopný je Hyundai Nexo vysavač? Za měsíc vyčistil 918 kg vzduchu!

Hyundai Nexo funguje a jezdí jako elektromobil. Energii však získává díky chemickým reakcím v palivových článcích. Stlačeného vodíku se do vozu vejde něco málo přes šest kilo a na jedno „natankovnání“ dokáže ujet ďábelských 666 km (dle metodiky WLTP).

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Nexo produkuje jen čistou vodní páru a podle vyjádření korejské značky má tak účinnou filtraci, že dokáže zachytit až 99,9 % jemného prachu, který již nadále nevypouští do ovzduší. Sportovkyně tak byla podrobena tréninku na běžícím páse, kdy jediné, co dýchala, byly „škodliviny“ z Nexa. U pokusu byl přítomen i lékařský tým. Na pokus se můžete podívat v přiloženém videu.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků