DaimlerChrysler přestěhuje část výroby z USA do Ruska

Americký koncern DaimlerChrysler uzavřel dohodu s ruskou automobilkou OAO GAZ, která se týká výroby automobilů. Dle dostupných informací bude ruská společnost vyrábět vozy DaimlerChrysleru, a to na výrobních linkách, které DaimlerChrysler přestěhuje do Ruska ze Spojených států. Ruská automobilka pak bude vozy vyrábět na základě licence, která je součástí nové dohody. Podrobnější informace o celém kontraktu zatím nejsou známy, ruská strana pouze informovala, že závod vznikne u města Nižnij Novgorod a počítá s produkcí až 65 000 vozů ročně. Spekuluje se ovšem, že se v tomto závodě budou vyrábět modely Chrysler Sebring a Dodge Stratus.

Druhou části smlouvy je pak dohoda mezi GAZem a DaimlerChryslerem o dodávce motorů. Ruská automobilka se zavázala, že bude od americko-německého koncernu nakupovat motory, které bude používat ve svých osobních a užitkových vozech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků