Daimler a Fiat chtějí spolupracovat

Není to tak dávno, co se na svět dostaly informace o tom, že koncern Daimler chystá spolupráci s automobilkou BMW, se kterou by měli vyvíjet společnou platformu malých modelů, tedy okrajového segmentu těchto výrobců.

Nyní přišly zcela nové informace, které přinesl německý AMS. Dle německého magazínu jedná Daimler v této chvíli s Fiatem o možné spolupráci při vývoji budoucích generací modelů tříd A a B. Tyto informace byly navíc potvrzeny i přímo ze strany vedení Fiatu.

Daimler v současnosti aktivně hledá partnera pro vývoj a výrobu vozů tohoto segmentu a Fiat je jednou z možností. Při spolupráci by totiž došlo k radikálnímu snížení nákladů na vývoj, což by se mohlo odrazit v nižší prodejní ceně a navýšení celkových prodejů.

Fiat by pak mohl využít některé technologie a zkušenosti Mercedesu, které by pak aplikoval do svých vozů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků