Daimler a Fiat chtějí spolupracovat

Není to tak dávno, co se na svět dostaly informace o tom, že koncern Daimler chystá spolupráci s automobilkou BMW, se kterou by měli vyvíjet společnou platformu malých modelů, tedy okrajového segmentu těchto výrobců.

Nyní přišly zcela nové informace, které přinesl německý AMS. Dle německého magazínu jedná Daimler v této chvíli s Fiatem o možné spolupráci při vývoji budoucích generací modelů tříd A a B. Tyto informace byly navíc potvrzeny i přímo ze strany vedení Fiatu.

Daimler v současnosti aktivně hledá partnera pro vývoj a výrobu vozů tohoto segmentu a Fiat je jednou z možností. Při spolupráci by totiž došlo k radikálnímu snížení nákladů na vývoj, což by se mohlo odrazit v nižší prodejní ceně a navýšení celkových prodejů.

Fiat by pak mohl využít některé technologie a zkušenosti Mercedesu, které by pak aplikoval do svých vozů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků