Daihatsu přiveze do Frankfurtu dva nové koncepty

Japonská automobilka Daihatsu, která v Evropě nepatří zrovna mezi lídry v prodejnosti, představí ve Frankfurtu své dva nové koncepty. První koncept je tradiční zástupce třídy SUV s označením D-Compact 4x4 s trvalým pohonem všech kol z produkce Subaru. Tento koncept je osazen benzínovým motorem o objemu 1.5 l.

Druhou studií, kterou tato automobilka představí, bude dvoumístne hybridní sportovní auto. To dostalo pod kapotu také již zmíněnou jedna-pětku, ovšem také dvojici elektromotorů, které pohání nezávisle na sobě zadní kola. Hybridní pohon automobilka převzala z koncernu Toyota. Jak už to u hybridu bývá, díky kombinaci těchto pohonů dosahuje nadstandardního výkonu na svůj objem, nízké spotřeby a emisí.

Bližší informace o tom, zda se jeden, nebo oba koncepty objeví i v seriové podobě, Daihatsu neuvádí. Veškeré podrobné informace zveřejní až na zmíněném autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků