Daihatsu přiveze do Frankfurtu dva nové koncepty

Japonská automobilka Daihatsu, která v Evropě nepatří zrovna mezi lídry v prodejnosti, představí ve Frankfurtu své dva nové koncepty. První koncept je tradiční zástupce třídy SUV s označením D-Compact 4x4 s trvalým pohonem všech kol z produkce Subaru. Tento koncept je osazen benzínovým motorem o objemu 1.5 l.

Druhou studií, kterou tato automobilka představí, bude dvoumístne hybridní sportovní auto. To dostalo pod kapotu také již zmíněnou jedna-pětku, ovšem také dvojici elektromotorů, které pohání nezávisle na sobě zadní kola. Hybridní pohon automobilka převzala z koncernu Toyota. Jak už to u hybridu bývá, díky kombinaci těchto pohonů dosahuje nadstandardního výkonu na svůj objem, nízké spotřeby a emisí.

Bližší informace o tom, zda se jeden, nebo oba koncepty objeví i v seriové podobě, Daihatsu neuvádí. Veškeré podrobné informace zveřejní až na zmíněném autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků