Daihatsu přiveze do Frankfurtu dva nové koncepty

Japonská automobilka Daihatsu, která v Evropě nepatří zrovna mezi lídry v prodejnosti, představí ve Frankfurtu své dva nové koncepty. První koncept je tradiční zástupce třídy SUV s označením D-Compact 4x4 s trvalým pohonem všech kol z produkce Subaru. Tento koncept je osazen benzínovým motorem o objemu 1.5 l.

Druhou studií, kterou tato automobilka představí, bude dvoumístne hybridní sportovní auto. To dostalo pod kapotu také již zmíněnou jedna-pětku, ovšem také dvojici elektromotorů, které pohání nezávisle na sobě zadní kola. Hybridní pohon automobilka převzala z koncernu Toyota. Jak už to u hybridu bývá, díky kombinaci těchto pohonů dosahuje nadstandardního výkonu na svůj objem, nízké spotřeby a emisí.

Bližší informace o tom, zda se jeden, nebo oba koncepty objeví i v seriové podobě, Daihatsu neuvádí. Veškeré podrobné informace zveřejní až na zmíněném autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků