Daihatsu Boon X4, litrový motor a sto třicet koní

Automobilka Daihatsu není v naších končinách moc známá a pokud už se u nás s něčím vytasila, šlo obvykle o malé vozy pro "klidné matky". Přesto jí není radno přehlížet, občas totiž dokáže pořádně překvapit.
Daihatsu Boon X4, litrový motor a sto třicet koní

Když nedávno představila tato automobilka dvoudobý naftový motor, který plni emisní normu Euro V, bylo to velké překvapení. Mimo to, dokázala tato automobilka představit velké množství různých konceptů, které se vyznačují společným krabicovým rysem (celý článek). A stejně jako v minulosti i nyní přichystala zajímavou novinku.

Daihatsu vzala svůj malý model, který disponuje malým motorem o objemu 963 ccm a nadopovala ho turbodmychadlem. Díky tomu vzrostl výkon na skvělých 98 kW (133 k) v 7 200 ot./min a točivý moment 133 Nm v 3 600 ot./min. Výkon je, jak název napovídá přenášen na všechna čtyři kola a i díky váze pouhých 980 kg, nabídne Sirion velmi dobré svezení. Cena za tuto ostrou verzi by se měla pohybovat okolo 14 500 eur (přibližně 415 tis. Kč)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Daihatsu Boon X4

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků