Daihatsu Boon X4, litrový motor a sto třicet koní

Automobilka Daihatsu není v naších končinách moc známá a pokud už se u nás s něčím vytasila, šlo obvykle o malé vozy pro "klidné matky". Přesto jí není radno přehlížet, občas totiž dokáže pořádně překvapit.
Daihatsu Boon X4, litrový motor a sto třicet koní

Když nedávno představila tato automobilka dvoudobý naftový motor, který plni emisní normu Euro V, bylo to velké překvapení. Mimo to, dokázala tato automobilka představit velké množství různých konceptů, které se vyznačují společným krabicovým rysem (celý článek). A stejně jako v minulosti i nyní přichystala zajímavou novinku.

Daihatsu vzala svůj malý model, který disponuje malým motorem o objemu 963 ccm a nadopovala ho turbodmychadlem. Díky tomu vzrostl výkon na skvělých 98 kW (133 k) v 7 200 ot./min a točivý moment 133 Nm v 3 600 ot./min. Výkon je, jak název napovídá přenášen na všechna čtyři kola a i díky váze pouhých 980 kg, nabídne Sirion velmi dobré svezení. Cena za tuto ostrou verzi by se měla pohybovat okolo 14 500 eur (přibližně 415 tis. Kč)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Daihatsu Boon X4

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků