Daewoo se oficiálně mění na Chevrolet

Koncern General Motors oficiálně zveřejnil rozhodnutí přejmenovat značku Daewoo na Chevrolet. Rebranding ovšem neproběhne ve všech zemích Evropy současně; zatímco v Česku a na Slovensku (a dalších zemí východní Evropy) se tak stane už příští měsíc, ve Velké Británii a dalších trzích to bude až v lednu příštího roku. Všechny modely Daewoo se budou tak prodávat pod označením Chevrolet, čímž chce automobilka zajistit vozům lepší odbyt. Tato auta budou nadále prodávat současní dealeří vozů Daewoo, kteří jim také budou poskytovat servis.

Poznámka: Jako jediní jsme o změně značky informovali už v únoru tohoto roku.

Nově se tak budou v Česku prodávat následující modely: Chevrolet Matiz, Chevrolet Kalos, Chevrolet Lacetti (sedan, kombi, hatchback), Chevrolet Tacuma a Chevrolet Ewanda. Bývalá Nubira sedan by měla převzít masku kombi, čímž bude sjednocen design celé řady Lacetti. Na pařížském autosalonu bude představen třídveřový Kalos, koncept nové generace Matizu a koncept evropského SUV, S3X.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Z Daewoo Nubira kombi se stane Chevrolet Lacetti

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků