Daewoo G2X, další ostrý sporťák z rodiny General Motors

Koncernová příslušnost se může někdy velmi dobře vyplatit. Daewoo, jakožto člen koncernu General Motors, převzal veškeré koncernové prvky a představil svůj sportovní model G2X. Pokud se vám bude zdát, že jste toto auto již někde viděli, pak se nemýlíte...
Daewoo G2X, další ostrý sporťák z rodiny General Motors

V Americe to bude Saturn Sky (představení modelu), v Evropě Opel GT (představení modelu) a ve zbytku světa Daewoo G2X. Přesně takto vypadá nynější situace kolem sportovního roadsteru, který se bude vyrábět pod třemi značkami s minimálními rozdíly. Ty jsou pouze vizuální a stylingové, ve zbytku jsou si tito sourozenci podobní jako vejce vejci.

Mimo mírně pozměněnou karosérii bude rozdíl i pod kapotou. Daewoo G2X a Saturn Sky si totiž musí vystačit se čtyřválcem Ecotec o objemu 2,4 litru, který dává výkon 127 kW (173 k). Pouze Opel GT dostane dvoulitrový turbomotor o výkonu 191 kW (260 k). Zkrátka Opel GT bude jen jeden... Který ze sporťáků GM nejvíce imponuje vám?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Daewoo G2X

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel GT

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saturn Sky

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků