Daewoo G2X, další ostrý sporťák z rodiny General Motors

Koncernová příslušnost se může někdy velmi dobře vyplatit. Daewoo, jakožto člen koncernu General Motors, převzal veškeré koncernové prvky a představil svůj sportovní model G2X. Pokud se vám bude zdát, že jste toto auto již někde viděli, pak se nemýlíte...
Daewoo G2X, další ostrý sporťák z rodiny General Motors

V Americe to bude Saturn Sky (představení modelu), v Evropě Opel GT (představení modelu) a ve zbytku světa Daewoo G2X. Přesně takto vypadá nynější situace kolem sportovního roadsteru, který se bude vyrábět pod třemi značkami s minimálními rozdíly. Ty jsou pouze vizuální a stylingové, ve zbytku jsou si tito sourozenci podobní jako vejce vejci.

Mimo mírně pozměněnou karosérii bude rozdíl i pod kapotou. Daewoo G2X a Saturn Sky si totiž musí vystačit se čtyřválcem Ecotec o objemu 2,4 litru, který dává výkon 127 kW (173 k). Pouze Opel GT dostane dvoulitrový turbomotor o výkonu 191 kW (260 k). Zkrátka Opel GT bude jen jeden... Který ze sporťáků GM nejvíce imponuje vám?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Daewoo G2X

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel GT

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saturn Sky

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků