Daewoo G2X, další ostrý sporťák z rodiny General Motors

Koncernová příslušnost se může někdy velmi dobře vyplatit. Daewoo, jakožto člen koncernu General Motors, převzal veškeré koncernové prvky a představil svůj sportovní model G2X. Pokud se vám bude zdát, že jste toto auto již někde viděli, pak se nemýlíte...
Daewoo G2X, další ostrý sporťák z rodiny General Motors

V Americe to bude Saturn Sky (představení modelu), v Evropě Opel GT (představení modelu) a ve zbytku světa Daewoo G2X. Přesně takto vypadá nynější situace kolem sportovního roadsteru, který se bude vyrábět pod třemi značkami s minimálními rozdíly. Ty jsou pouze vizuální a stylingové, ve zbytku jsou si tito sourozenci podobní jako vejce vejci.

Mimo mírně pozměněnou karosérii bude rozdíl i pod kapotou. Daewoo G2X a Saturn Sky si totiž musí vystačit se čtyřválcem Ecotec o objemu 2,4 litru, který dává výkon 127 kW (173 k). Pouze Opel GT dostane dvoulitrový turbomotor o výkonu 191 kW (260 k). Zkrátka Opel GT bude jen jeden... Který ze sporťáků GM nejvíce imponuje vám?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Daewoo G2X

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Opel GT

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Saturn Sky

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků