Dacie s novou identitou dorazily do Česka. Nová zelená Dusty sluší snad každému modelu

Šedými myškami nejsou vozy Dacia již od aktuálních generací všech modelů. Krásně prokoukly. Nové logo je tak jen třešničkou na dortu.

Přeměnu automobilky Dacia, respektive změnu její identity, korporátních barev a stylizace, jsme bedlivě sledovali již od začátku. Od října se všechny nové vozy zadané do výroby mohou pyšnit přední maskou s novým znakem, který stylizuje písmena D a C z názvu značky. Fotky vozů Sandero, Duster, Spring a Jogger si můžete prohlédnout nahoře v galerii.

Se starým vzhledem bude dodáno zákazníkům posledních pár desítek kusů, ne všechny vozy zadané do výroby do října se totiž stihly vyrobit, pak už ale budou dodávané jen vozy na fotografiích. S novými korporátními barvami sedí i nový nemetalický lak zelená Dusty, který mají všechny výše uvedené vozy.

Za nový lak se připlácí stejně jako za metalízu, tedy v případě elektromobilu Spring 11.700 Kč, nebo v případě SUV Duster 15.700 Kč. Varianty se spalovacími motory spoléhají na zážehové motory TCe a vznětové Blue dCi. Model Duster je dostupný také s pohonem všech kol, a to u motorů Blue dCi 115 a TCe 150.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

Diskuze (18) Další článek: Opravdu je pětiválcová Cupra Formentor VZ5 taková, jak se o ní říká? Za volant se posadil jeden z nejpovolanějších lidí světa

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,