Dacia údajně nahradí Lodgy sedmimístným SUV. Půjde o první hybrid značky?

MPV jsou mrtvá, ať žijí sedmimístná SUV! Jedno takové údajně plánuje i Dacia.

I rumunská Dacia se nepochybně snaží držet posledních trendů a být v rámci svého dostupného zaměření moderní. Nová generace Sandera a Loganu přichází s bohatější standardní výbavou, kdežto nedávno nám automobilka předvedla i svůj krok směrem k elektromobilitě s modelem Spring. A jak to vypadá, modelové portfolio čekají i další zásadní změny.

Nová Dacia Sandero ve velké galerii: Ani levnější verze nevypadá vůbec špatně!

Nová Dacia Sandero ve velké galerii: Ani levnější verze nevypadá vůbec špatně!

Není tajemstvím, že trh velkoprostorových vozů kategorie MPV postupně upadá a čím dál více automobilek, včetně mateřského Renaultu, postupně vyškrtává tyto modely ze svých nabídek bez přímých nástupců. Popularita SUV je mezi zákazníky jednoduše příliš silná, navíc, když sedm míst pro rodinu je k nalezení i v této kategorii.

Francouzský magazín L'argus tedy přichází s informacemi, že Dacia neplánuje udržovat při životě své MPV Lodgy a jeho místo v nejbližší době nepřímo nahradí nové sedmimístné SUV. Při testování už byly spatřeny prototypy modelu, který svou techniku s vyšším podvozkem skrývá pod karoserií současného Renaultu Scenic.

Dacia Duster mohla vypadat i takto. Starý koncept má od dnešního SUV daleko

Dacia Duster mohla vypadat i takto. Starý koncept má od dnešního SUV daleko

Jako základ má nicméně Dacia použít techniku nového Sandera, tedy modulární platformu CMF od Renaultu, kterou třeba používá i poslední Captur. Podle francouzské publikace má být sedmimístné SUV první Dacií, která dostane hybridní ústrojí pod kapotu – s ohledem na udržení cenovky nízko údajně zjednodušenou verzi full-hybridu E-Tech z Renaultu Clio. Částečně se bude chtít Dacia tímto způsobem rozloučit s naftovými motorizacemi.

Na více informací, ať už uniklých či oficiálních asi nebudeme čekat dlouho. Novinka má podle všeho dorazit na trh někdy v polovině příštího roku.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků