Nejlevnější elektromobil v Česku výrazně zdražil. Malinká Dacia stojí více než půl milionu, výbava se nezměnila

Nové logo, nové barvy, ale že bychom tam viděli těch 10 % ceny navíc, to se říct úplně nedá.

Dacia Spring se k nám dostala na podzim loňského roku jako nejlevnější elektromobil. Dle tehdejšího ceníku se jako první dala pořídit výbava Comfort Plus za 489.900 Kč, později 496.900 Kč. Časem pak byla k mání ještě levnější varianta Comfort za 449.900 Kč, později pak za 454.900 Kč. Spring má ovšem nyní nový ceník, jak se situace s cenami za rok změnila?

Zdražení je vidět prakticky u všech automobilek v Česku a nevyhnulo se to bohužel ani oblíbené lowcostové značce. Dacia má novou identitu. Nové barvy, logo na masce a nápis Dacia na volantu. Dacia Spring je nově dostupná ve výbavách Essential a Expression. Ceník je platný až od 30.9. 2022. Cena za základní Essential činí 511.900 Kč. Má-li nahradit základní výbavu Comfort, bavíme se tu o zdražení 57.000 Kč, což je více než deset procent. Výbava Expression je pak za 556.400 Kč.

Dle technických údajů se u vozu po stránce dynamiky nic nezměnilo, i nadále má elektromotor o výkonu 33 kW (44 koní) a 125 N.m točivého momentu, přičemž s hmotností pod tunu dokáže zrychlit na stovku… a dosáhnout maximální rychlosti 125 km/h. Dojezd 305 kilometrů v městském cyklu se pak také nezměnil. Nabíjení DC vám zabere méně než hodinu při plnění z 0 na 80 %. Domácí zásuvka auto zcela nabije za čtrnáct hodin.

Ve standardní výbavě Essential je i nadále manuální klimatizace, rádio s MP3 přehrávačem, světelný senzor, nabíjecí kabel 2,3 kW, čalounění sedadel v kombinaci látky a umělé kůže nebo prvky interiéru v barvě chromu. Vyšší výbava Expression přidává čalounění umělou kůží Expression, zadní parkovací senzory včetně kamery nebo infotainment s navigací.

Do Essential lze dokoupit ještě sadu na opravu pneumatik za 2000 Kč nebo nabíjecí kabel 6,6 kW za 8000 Kč. Expression může mít paket Design s oranžovými prvky za 3000 Kč a zmíněnou podporu DC nabíjení za 15.000 Kč. Tím pádem, pokud chcete se Springem stát u nabíječky jen hodinu, připravte si 571.400 Kč. Přihoďte ještě 10.500 Kč za metalízu a už lížete šest set tisíc.

Do auta je pak možné přikoupit ještě pár paketů podle toho, jaký typ řidiče jste. Hodit se může třeba Adventure Pack za 3390 Kč obsahující vanu v zavazadlovém prostoru, gumové koberce či zástěrky. Comfort Pack za 2990 Kč zase obsahuje koberec v kufru, textilní koberce pod sedadly a organizér ve středové konzoli. Styling Pack za 3890 Kč obsahuje Shark anténu, vnitřní kryty předních prahů dveří nebo ochranu hrany zavazadlového prostoru.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

Diskuze (22) Další článek: Nové BMW X1 v obří galerii: Do milionu má tříválec i dvoulitr, na největší novinku se stále čeká

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,